Błaszczak żąda dymisji Komorowskiego

2010-09-13 13:00

Prezydent Bronisław Komorowski (58 l.) powinien podać się do dymisji - oznajmił w Radiu Zet Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS. Przypomnijmy, że w piątek wieczorem w podobnym tonie wypowiadał się Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że prezydent, premier czy minister obrony powinni raz na zawsze zniknąć z życia publicznego.

Błaszczak wyjaśnił, że prezydent Komorowski powinien podać się do dymisji, bo ponosi odpowiedzialność moralną i polityczną za ten przemysł pogardy, który doprowadził do rozdzielenia wizyt w Katyniu.

- Jest tak, że służby traktowały tę wizytę w taki sposób, w jaki nie powinny. Nie dopełniono obowiązków. Obniżenie prestiżu prezydenta było faktem - mówił Mariusz Błaszczak.

W piątek Jarosław Kaczyński powiedział, że smoleńska gra, do której wciągnięto obce państwo, toczyła się przez miesiące. Doprowadziła do rozdzielenia wizyt w Katyniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE