cmentarz

i

Autor: ARCHIWUM

Cmentarze w Gdańsku ZAMKNIĘTE! Co będzie we Wszystkich Świętych?

2017-10-29 11:31

Zbliża się dzień  Wszystkich Świętych, ale już na kilka dni przed wiele osób odwiedza groby bliskich. Niestety, problem mają mieszkańcy Gdańska i ci, których bliscy są pochowani na gdańskich cmentarzach.  Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zdecydował , że wszystkie cmentarze komunale zostaną zamknięte do odwołania. Co ze świętem Wszystkich Świętych?

Urzędnicy z Gdańska zdecydowali, że zamknięte muszą zostać cmentarze, a wszystko przez złe warunki pogodowe i szalejący wiatr. To grozi tym, że drzewa mogą zostać złamane, uszkodzić pomniki, ale też stanowić zagrożenie dla ludzi, którzy przyjdą na cmentarz. W Gdańsk Zarząd Dróg i Zieleni podjął decyzję o zamknięciu do odwołania dziewięciu nekropolii, chodzi o cmentarze: Łostowicki, Św. Franciszka, Sobieszewski, Salvator Nowy, Św. Ignacego, Centralny Srebrzysko, Garnizonowy, Oliwski i Św. Jadwigi. Oprócz cmentarzy w Gdańsku zamknięto także Park Oliwski, podaje radiogdansk.pl.Co więc z dniem Wszystkich Świętych? Czy we Wszystkich Świętych też dziewięć cmentarzy gdańskich będzie zamkniętych? Decyzja zarządu jest ustanowiona do odwołania, jeśli więc pogoda i warunki poprawią się z pewnością cmentarze zostaną otwarte.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że cmentarze mogą też zostać zamknięte w Poznaniu. - W najbliższych dniach przez Poznań przejdzie dość silny wiatr. Prawdopodobnie nadejdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek, a jego prędkość może sięgać do 40 km/h, w porywach nawet do 110 km/h. Przy takiej sile wiatru nawet zdrowe i silne drzewo może zostać złamane i stanowić zagrożenie - taka informacja pojawiła się na stronie poznan.pl.

Zobacz: Ulice przy cmentarzach zamknięte już w weekend. Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

Sprawdź: Pogoda na weekend 27-29 października: Wichury, deszcz i grad

Dowiedz się: Pogoda na Wszystkich Świętych 2017. Czy spadnie śnieg?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE