Czy mogę spłacić pożyczkę wcześniej niż termin?

i

Autor: Materiały prasowe

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Czy mogę spłacić pożyczkę przed terminem?

2022-07-28 12:44

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami „Super Expressu” odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Pożyczyłem u Was w Providencie 5000 złotych i zostały mi jeszcze 4 raty do spłacenia. W tym czasie znalazłem dodatkową pracę i mam nadwyżkę pieniędzy. Stać mnie na to, żeby już tę pożyczkę spłacić przed terminem. Czy to mi się w ogóle opłaca? Naliczacie za to jakieś kary?

Jarosław (43 l.) z Malborka

Panie Jarosławie, jest dokładnie odwrotnie! Zgodnie z prawem ma Pan możliwość w każdym czasie przed terminem ustalonym w Umowie do wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu bez względu na to, czy uprzedził Pan pożyczkodawcę o zamiarze dokonania takiej spłaty. Nie ma za to żadnych kar. I nic Pan dodatkowo nie płaci, a nawet może pan dzięki temu zyskać. W takim przypadku, w związku ze skróceniem czasu obowiązywania umowy z uwagi na przedterminową spłatę pożyczki przysługuje Panu prawo do pomniejszenia wszystkich opłat naliczonych przy udzielaniu pożyczki o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy. Oznacza to, że pożyczka finalnie okaże się tańsza niż miała być, gdy dostał Pan informację o całkowitej kwocie do zapłaty. W Providencie wprowadziliśmy do umów pożyczek oddzielny paragraf, który odnosi się do wcześniejszej spłaty pożyczki, w związku z czym klient jest świadomy swojego  prawa do spłaty w całości lub części pożyczki w każdym czasie przed terminem ustalonym w umowie.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA

Nasi Partnerzy polecają