Provident

i

Autor: materiały

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Czy opóźnienia w spłacie pożyczki wiążą się z jakąś karą?

2022-08-26 10:50

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami SE odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Wzięłam pożyczkę na nowy telefon. Niestety w tym czasie zepsuło mi się auto, a koszt naprawy jest duży. Co mi grozi, jeśli nie spłacę raty w terminie?

Sylwia (37 l.) z Ustki

Pani Sylwio, zdarza się, że po podpisaniu umowy Klienci nagle tracą płynność finansową. Wówczas warto poinformować firmę o opóźnieniu w spłacie kredytu. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym jeśli dłużnik opóźnia się ze spełnieniem świadczenia, wierzyciel może żądać odsetek za czas opóźnienia. Takie uprawnienie ma również pożyczkodawca w stosunku do Klienta, który spóźnia się ze spłatą pożyczki. Przy opóźnieniu w spłacie ten fakt może zostać odnotowany w Biurze Informacji Kredytowej, co może mieć wpływ na ocenę Pani zdolności kredytowej w przyszłości. Pożyczkodawca ma też prawo wypowiedzieć umowę i dochodzić zapłaty całej kwoty. W Provident tak się jednak nie dzieje, gdyż Klient ma możliwość skorzystania z odroczenia terminu spłaty raty w ramach wykupionego w umowie pakietu usług - zgodnie z zasadami wskazanymi w umowie. Wówczas nie są naliczane żadne dodatkowe odsetki, a Klient płaci ratę w takiej samej wysokości w kolejnym miesiącu.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki