nowe zdjęcie do LP

i

Autor: Materiały prasowe

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Czy po podwyżce stóp procentowych wzrosną raty mojej pożyczki?

2022-08-02 16:16

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami „Super Expressu” odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Regularnie pożyczam u was pieniądze, bo cenię sobie jakość obsługi. Znam doradcę na moim osiedlu i mu ufam. Zawsze dostaję harmonogram spłat i informację o całkowitej kwocie do spłaty. Ale nigdy wcześniej nie pożyczałem w czasie, gdy były podwyżki stóp procentowych. Znajomi biadolą, że rosną im raty kredytów na mieszkanie. A jak to jest z pożyczką? Też mi wzrosną raty?

Michał (24 l.) z Kazimierza Dolnego

Panie Michale, mamy dla pana dobrą wiadomość: u nas raty na pewno nie wzrosną. Instytucje finansowe pożyczając pieniądze stosują albo oprocentowanie stałe, albo zmienne. To drugie jest bardziej popularne od lat iwtedy raty rosną, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje opodwyżce stóp procentowych. Tymczasem wszystkie pożyczki w Provident mają stałe oprocentowanie. Nawet więc, gdy Rada Polityki Pieniężnej znów podniesie stopy, u nas raty pożyczki nie ulegną zmianie. Co więcej – gdy w końcu stopy procentowe zaczną być obniżane, oprocentowanie naszych pożyczek również zostanie obniżone, a zatem raty będą maleć.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki