Link4 23.08

i

Autor: materiały Czy po podwyżkach stóp procentowych moja rata wzrośnie?

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Czy po podwyżkach stóp procentowych moja rata wzrośnie?

2022-08-19 13:49

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami SE odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Zbliża się wrzesień i znów słyszę, że prawdopodobnie podniosą stopy procentowe, a ja mam od niedawna pożyczkę u Was. Boję się, że raty wzrosną i zaraz dostanę pismo o tym, że mam więcej płacić. Mam się przygotować na podwyżki rat?

Elżbieta (49 l.) z Bydgoszczy

Pani Elżbieto, proszę się nie obawiać: w Providencie raty na pewno nie wzrosną. Instytucje finansowe pożyczając pieniądze, stosują albo oprocentowanie stałe, albo zmienne. To drugie jest bardziej popularne i rzeczywiście wówczas raty rosną, gdy tylko Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o podwyżce stóp procentowych. Tak nie jest w Providencie – u nas wszystkie pożyczki mają stałe oprocentowanie. Więc nawet, gdy znów spotka nas podwyżka stóp, raty pożyczki wziętej u nas nie ulegną zmianie. Pani raty będą takie same przez cały okres umowy pod warunkiem, że będą spłacane zgodnie z harmonogramem.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA

Nasi Partnerzy polecają