Provident

i

Autor: materiały

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Czy raty pożyczki w Provident mogą wzrosnąć?

2022-08-24 15:52

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami „SE” odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Jestem informatykiem i sporo siedzę przy komputerze. Niestety komp nawalił, a ja nie mam kasy na nowego laptopa. Myślałem o pożyczce, ale jest inflacja i ryzyko, że podniosą stopy procentowe. No ale muszę na czymś pracować. Czy raty pożyczki wziętej u Was mogą wzrosnąć?

Marcin (24 l.) z Torunia

– Panie Marcinie, odpowiedź brzmi: nie. U nas raty nie wzrosną nigdy. Dlaczego? Ponieważ wszystkie pożyczki w Provident mają stałe oprocentowanie. Nawet jeśli Rada polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe – w Provident raty pożyczki się nie zmienią. Są instytucje finansowe, które faktycznie stosują przy kredytach i pożyczkach oprocentowanie zmienne. Wówczas, głównie w zależności od decyzji Rady Polityki Pieniężnej, raty pożyczki wziętej w takiej instytucji mogą ulec zmianie. Jednak Pana raty będą takie same przez cały okres umowy pod warunkiem, że będą spłacane zgodnie z harmonogramem.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA