Jak zweryfikować tożsamość podczas zaciągania pożyczki online?

i

Autor: Shutterstock

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Jak zweryfikować tożsamość podczas zaciągania pożyczki online?

2022-08-10 10:18

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami SE odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Próbowałam przed chwilą wziąć u Was pożyczkę przez internet. Nigdy wcześniej tego nie robiłam i trochę się zdziwiłam, że wymagacie ode mnie przelewu na 1zł, żeby potwierdzić, że ja to naprawdę ja. O co chodzi?

Katarzyna (51 l.) z Częstochowy

Pani Katarzyno, już rozjaśniamy sprawę. W Providencie właśnie w ten sposób weryfikujemy tożsamość klientów online.

Przelew (zwykle jest to właśnie symboliczna złotówka) jest formą potwierdzenia tożsamości, wykorzystywaną głównie w trakcie zawierania umowy o kredyt lub usługi. Proces nie jest skomplikowany: wystarczy wybrać z listy bank, w którym posiadamy konto, zalogować się używając swoich danych, a następnie – nie zmieniając niczego w formularzu –wykonać przelew. Po weryfikacji, kwota przelewu zostanie automatycznie zwrócona. Ta metoda weryfikacji jest bezpieczna, jednak zdarza się, że wykorzystują ją nie tylko legalne instytucje finansowe jak Provident czy banki, ale także przestępcy celem pozyskania naszych danych osobowych, danych logowania do konta i zaciągania w przyszłości w naszym imieniu zobowiązań finansowych. Pamiętajmy zatem, aby zawsze weryfikować wiarygodność podmiotu, który prosi nas o taką weryfikację oraz zwracać uwagę czy adres strony, na której się znajdujemy jest na pewno prawidłowy.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl                                                                                         

Partnerem materiału jest Provident Polska SA

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany