Popularna kiełbasa wycofana ze sklepów. Lepiej nie kłaść jej na grilla, może zawierać... płyn chłodzący!

2021-05-11 18:31 Marek Targoński
Kiełbasa wycofana ze sklepów! Lepiej nie kłaść jej na grilla. „Kontakt z czynnikiem chłodzącym”
Autor: Pixabay/Free-Photos;GIS Kiełbasa wycofana ze sklepów! Lepiej nie kłaść jej na grilla. „Kontakt z czynnikiem chłodzącym”

Kiełbaski wycofane ze sklepów Auchan! Na szczęście nie wszystkie, wszak sezon grillowy w pełni. Tych konkretnych jednak lepiej nie wrzucać na ruszt. GIS ostrzega i wycofuje ze sklepów kiełbaski Bratmaxe (5 sztuk, 313 g). Już nawet w smaku mogą być nieprzyjemnie gorzkie, bo mogły mieć kontakt z… czynnikiem chłodzącym, w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym. Cała partia kiełbasek zostaje wycofana ze sklepów, a Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega i prosi, by ich nie spożywać. Zdecydowanie lepiej nie kłaść ich na grilla!

Kiełbasa wycofana ze sklepów Auchan to, jak podaje GIS, produkt Bratmaxe (5 sztuk, 313 g). Nie wiadomo, jak może skończyć się ich spożycie, ale lepiej tego nie sprawdzać i nie kłaść ich na grilla. „Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG wycofaniu wskazanej poniżej partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g” – czytamy w komunikacie GIS. Skąd taka decyzja? Jak w każdym takim przypadku nie jest przypadkowa. „Powodem wycofania są możliwe zmiany organoleptyczne produktu – gorzki smak – związane z możliwym kontaktem powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym”.

GIS wycofuje kiełbaski. Chodzi o ten produkt na grilla!

Przedstawiciele GIS zaznaczają, że nie wiadomo, jak może skończyć się spożycie wspomnianej partii kiełbasek Bratmaxe, ale lepiej tego nie sprawdzać. Decyzja o wycofaniu dotyczy konkretnego produktu i konkretnej partii:

  • Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g
  • Data minimalnej trwałości: 07.07.2021
  • Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht
  • Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno
Grill – rodzaje, jaki powinien być dobry grill?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze