Matura 2021: WOS i matematyka. Zobacz arkusze CKE i odpowiedzi [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2021-05-11 19:35
Matematyka i WOS Matura na poziomie rozszerzonym
Autor: GRAFIKA SE Aleksander Ptasiński

Trwają matury 2021. We wtorek (11 maja) maturzystów czeka egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Dobrze zdana matura to szansa, by dostać się studia i zostać inżynierem, programistą, informatykiem czy specjalistą od finansów. Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się we wszystkich szkołach punktualnie o godzinie 9:00. Natomiast o 14:00 ruszyła matura z WOS-u. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo. Przecieki, arkusze CKE, zadania i odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Matura 2021: Matematyka rozszerzona oraz WOS już we wtorek, 11 maja! Tutaj sprawdzisz arkusze CKE i odpowiedzi

Z powodu trwającej epidemii matura 2021 odbywa się w reżimie sanitarnym, co jednak nie daje żadnej taryfy ulgowej abiturientom. Za nami obowiązkowe egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. W tym roku maturzyści nie muszą obowiązkowo przystępować do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego bądź do wyboru. Mimo to uczniowie zdają sobie sprawę, że udana matura na poziomie rozszerzonym ułatwia dostanie się na wymarzone studia. We wtorek (11 maja 2021 roku) wielu śmiałków czeka prawdziwe wyzwanie... matura z matematyki na poziomie rozszerzonym! Do egzaminu podchodzą absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy chcą w przyszłości zostać np. programistami czy inżynierami. Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczyna się we wtorek punktualnie o godzinie 9:00. Maturzyści zastanawiają się, co może pojawić się w arkuszach CKE i śledzą przecieki w internecie. Z kolei o godzinie 14:00 ruszyła matura 2021 z WOS-u. W naszej relacji na żywo publikujemy na bieżąco zadania oraz odpowiedzi!

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?

Arkusz CKE i odpowiedzi z matury 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym znajdziecie na se.pl po zakończeniu egzaminu. Specjalnie dla naszych czytelników zadania maturalne będzie rozwiązywał Dariusz Kulma - znany matematyk, który od lat pomaga abiturientom w przygotowaniach do matury za pośrednictwem swojej strony www.jakzdacmaturezmatematyki.pl. Już trwa nasza relacja na żywo z matury 2021. Bądźcie z nami!

Matura 2021. Matematyka - poziom rozszerzony [RELACJA NA ŻYWO]

Matura 2021: Matematyka rozszerzona. Odpowiedzi i arkusze CKE sprawdzisz w poniższej galerii [MATEMATYKA ROZSZERZONA 2021]

19.30 Matura 2021. Arkusze CKE z WOS-u. Jutro biologia i francuski

Matura 2021 trwa w najlepsze. Za nami, we wtorek, 11 maja, matematyka rozszerzona i wiedza o społeczeństwie. Przed nami jeszcze cała seria egzaminów – jutro biologia i francuski. Wszystkie najważniejsze informacje o maturze 2021 znajdziesz na SE.pl. W tym artykule poniżej możesz sprawdzić arkusze maturalne 2021 z WOS-u, zadania i odpowiedzi z matematyki.

Zdajesz maturę 2021 z biologii? Zobacz koniecznie:

19.00 Matura 2021: WOS. Arkusze CKE już dostępne. Zobacz!

Dwie godziny po zakończeniu matury 2021 z WOS-u, CKE opublikowała arkusze z zadaniami z dzisiejszego egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Zobacz, co było na maturze i sprawdź, jak ci poszło! Czy tegoroczne zadania były łatwe czy trudne? Arkusze CKE znajdziesz na SE.pl: Matura 2021: WOS. Pytania, arkusze CKE, zadania [Matura 11.05.2021].

18.00 Matura 2021: WOS zaskoczył maturzystów? Kiedy arkusze?

Matura z WOS-u i zawartość arkuszy CKE zaskoczyła część tegorocznych maturzystów. Niektórzy już teraz boją się o wynik egzaminu, a inni czują, że poszło im całkiem nieźle. Jakie opinie dominują w sieci? Zdania są podzielone. „Wydaje mi się, że WOS był całkiem prosty” – pisze jedna z użytkowniczek Twittera. Takich opinii nie brakuje, choć są też i mniej optymistyczne…

O godz. 19.00 CKE opublikuje arkusze matury 2021 z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym. Treść dzisiejszej matury z WOS-u znajdziecie też oczywiście w tym artykule i na SE.pl.

18.00 Matura 2021. Koronawirus u ucznia z Poznania. Kwarantanna maturzystów!

Niepokojące wiadomości maturalne ze stolicy Wielkopolski. W VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu na maturę przyszedł uczeń, u którego wykryto koronawirusa. Jego kolegów wysłano na kwarantannę! Co dalej z ich egzaminami? Zobacz: Poznań: Maturzysta zakażony koronawirusem. Kolegów wysłano na kwarantannę! Co z resztą matur?

17.30 Matura 2021. Gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy CKE?

Trwają matury 2021. Za nami już matematyka rozszerzona i dodatkowy WOS – to wszystko we wtorek, 11 maja 2021 roku. Gdzie szukać prawidłowych odpowiedzi do zadań i pytań oraz arkuszy CKE z matury 2021? Znajdziecie je na SE.pl: arkusze z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz odpowiedzi przygotowane przez nauczyciela matematyki. Na arkusze CKE z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym jeszcze czekamy, ale wkrótce opublikujemy je na naszych stronach. Znajdziecie je m.in. w tym miejscu, a więc w naszej relacji na żywo.

17.00 Matura 2021 z WOS-u zakończona. Zaskoczyła?

Koniec czasu! O godz. 17.00 uczniowie piszący egzamin z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym musieli odłożyć długopisy i oddać arkusze. Matura z WOS-u zakończona. Czy zaskoczyła maturzystów?

„Ależ się fenomenalnie zbłaźniłam na tym WOS-ie” – pisze jedna z użytkowniczek Twittera. „Zadania były trudniejsze niż na wszystkich innych, jakie pisałam, a babka męczyła nas próbnymi i napisałam ich kilkanaście, a dzisiejsza była najtrudniejsza” – zaznacza w swoim wpisie inna maurzystka.

16.30 Matura z WOS-u. Jakie były zadania na rozszerzeniu? [ARKUSZE CKE]

Matura z WOS-u zmierza ku końcowi. Absolwenci mogą jeszcze odpowiadać na ostatnie pytania i nanosić poprawki, ale większa część pracy nad zadaniami z wiedzy o społeczeństwie już za nimi. Jakie były pytania i tematy na rozszerzeniu z WOS-u? O czym uczniowie pisali w ramach wypracowania kończącego egzamin? Arkusze i treść zadań z WOS-u 2021 znajdziecie już wkrótce na SE.pl – w tej relacji oraz w tym artykule: Matura 2021 WOS: arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z rozszerzonego WOS-u.

15.50 Matura z WOS-u zmierza ku końcowi. Pierwsi uczniowie opuszczają sale

Matura 2021 z wiedzy o społeczeństwie zmierza ku końcowi. Dzisiejszy egzamin z WOS-u na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godz. 14.00. Maturzyści na rozwiązanie wszystkich zadań mają 180 minut, a więc trzy godziny, ale pierwsi z nich skończyli znacznie wcześniej i jeszcze przed 16.00 opuszczają sale egzaminacyjne. Ci, którym został spory zapas czasu, zapewne nie martwią się o wynik. Jakie będą pierwsze komentarze uczniów po maturze z WOS-u 2021? Znajdziecie je w naszej relacji. W tym artykule opublikujemy także arkusze maturalne WOS 2021.

15.30 Trwa matura z WOS-u i duże emocje o po matematyce. Gdzie są odpowiedzi?

Trwa matura 2021 z wiedzy o społeczeństwie, ale w internecie i wśród maturzystów, to egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym wciąż budzi jeszcze największe emocje. Gdzie są odpowiedzi? Gdzie szukać prawidłowych rozwiązań zadań z arkusza CKE? Te pytania zadaje sobie wielu maturzystów, a z odpowiedziami (na nie i na maturalne zadania) spieszymy do Was na SE.pl:

15.15 Matura 2021: WOS. Dziś egzamin z wiedzy o społeczeństwie

O godz. 14.00 rozpoczął się egzamin maturalny 2021 z WOS-u na poziomie rozszerzonym – to matura nieobowiązkowa. Chęć zdawania wiedzy o społeczeństwie zadeklarowało w tym roku 15,8 tys. absolwentów szkół średnich, czyli 5,8 proc. wszystkich maturzystów. Razem z nimi mogą zdawać ci, którzy chcą poprawić wynik z ubiegłego roku – przypomina Polska Agencja Prasowa. Odpowiedzi i arkusze do matury 2021 z WOS-u na poziomie rozszerzonym znajdziesz w tej relacji i na SE.pl.

14:45 Matura 2021. Trwa egzamin z WOS-u. Maturzyści sprawdzają swoje wyniki z matematyki rozszerzonej. Mamy rozwiązania zadań!

Rozwiązania zadań z egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym znajdziesz w GALERII ZDJĘĆ [TUTAJ].

14:35 Matura 2021: Matematyka - poziom rozszerzony [ROZWIĄZANIA ZADAŃ KROK PO KROKU]

Chcesz wiedzieć, jak poprawnie rozwiązać zadania z matury 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym? Dokładne rozwiązania zadań z arkusza CKE krok po kroku oraz poprawne odpowiedzi od naszego eksperta znajdziesz w galerii poniżej.

14:25 Matura rozszerzona z matematyki. Znamy odpowiedzi!

Oto poprawne odpowiedzi:

  • Zad. 1. D
  • Zad. 2. C
  • Zad. 3. C

Więcej znajdziesz w GALERII ZDJĘĆ [TUTAJ].

14:20 Matura 2021: Matematyka rozszerzona. Zobacz arkusze CKE, odpowiedzi, zadania i rozwiązania [AKTUALIZACJA]

Już są! Arkusze CKE i na bieżąco uzupełniane odpowiedzi oraz rozwiązania. Odwiedź GALERIĘ ZDJĘĆ, by znaleźć interesującą Cię stronę arkusza zadań [KLIKNIJ TUTAJ]. Trzymamy kciuki za zgodność wyników!

14:00 Rozpoczynamy maturę rozszerzoną z WOS-u! Trzymamy kciuki za podchodzących do egzaminu

Tymczasem zaczynamy już publikować arkusze CKE z matury rozszerzonej z matematyki. Będą również odpowiedzi, wszystkie zadania oraz ich rozwiązania! Znajdziecie je m.in. w artykule Matura 2021: Matematyka rozszerzona. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA MATEMATYKA ROZSZERZONA]. Strona wymaga odświeżenia.

13:30 Matematyka rozszerzona za nami, a już za moment WOS! Arkusze CKE, odpowiedzi, zadania i rozwiązania znajdziecie w naszej RELACJI NA ŻYWO

Artykuł jest aktualizowany. Już niebawem udostępnimy Wam materiały, które z pewnością interesują Was najbardziej. Arkusze CKE, odpowiedzi, zadania i rozwiązania pojawią się w tym artykule.

13:25 Matura 2021. Bardzo duża liczba zdających matematykę rozszerzoną. Mniej osób zgłoszonych na WOS

Matematykę rozszerzoną zdawało dziś około 82,5 tysiąca osób, w tym około 6,2 tysiąca z lat ubiegłych. Z danych CKE wynika, że do WOS-u podejdzie przeszło 18 tysięcy zdających, w tym ponad 1,5 tysiąca z lat ubiegłych. Trzymamy kciuki!

13:10 Po matematyce rozszerzonej... wiedza o społeczeństwie!

Tylko 50 minut zostało do rozpoczęcia egzaminu maturalnego z WOS-u.

12:45 Matematyka rozszerzona zaskoczyła maturzystów?

Z najnowszych komentarzy, które pojawiają się w sieci, aż bije rozczarowanie. Abiturienci żegnają się masowo z wymarzonymi kierunkami studiów. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wszystkim maturzystom poszło gorzej, niż się spodziewali, progi na poszczególne uczelnie również mogą okazać się niższe.

12:33 Matura 2021 z WOS-u już za półtorej godziny. Po matematyce rozszerzonej humory nie są dobre

Dajcie znać w powyższej sondzie, czy poranny egzamin był Waszym zdaniem trudny.

12:25 Matura 2021: Matematyka rozszerzona. Oto pierwsze komentarze po egzaminie

Nie jest dobrze! Szczegóły znajdziecie w artykule Matura 2021. Matematyka rozszerzona: Pierwsze komentarze. "Kondolencje dla sprawdzającego", "Na co ja liczyłam" [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:20 Za niecałe dwie godziny wiedza o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym

Co może pojawić się na egzaminie? Czytaj w artykule Matura 2021: Przecieki z WOS-u. Jakie pytania będą na rozszerzonym WOS-ie? [ZOBACZ WIĘCEJ].

12:13 Matura 2021: Matematyka rozszerzona - arkusze CKE, odpowiedzi, zadania i rozwiązania już niebawem w naszej RELACJI NA ŻYWO

Znajdziecie je również w dedykowanym artykule Matura 2021: Matematyka rozszerzona. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj [CKE ODPOWIEDZI PYTANIA MATEMATYKA ROZSZERZONA].

12:00 Matura 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym za nami! Odkładamy długopisy i oddajemy arkusze

Choć na wyniki matur trzeba czekać tygodniami, niektórzy już wiedzą, że nie poszło im dziś najlepiej.

11:45 Matura 2021 z matematyki rozszerzonej potrwa już tylko kwadrans

Za 15 minut będzie po wszystkim. Bądźcie z nami, a już niebawem w tej relacji na żywo zaczniemy publikować dla Was arkusze CKE, a także poprawne odpowiedzi, zadania oraz ich rozwiązania.

11:20 Matura 2021. Matematyka rozszerzona odebrała wiarę niektórym maturzystom?

Matura rozszerzona z matematyki trwa. Tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej głosów, że lekko nie było! - Bez studiów też można być kimś - pisze pewien maturzysta na Twitterze. - Nie będę nawet komentować tej matematyki - dodaje inny. - Składam serdeczne kondolencje dla egzaminatora sprawdzającego moją maturę z matematyki rozszerzonej - pisze kolejna osoba.

11:10 Matura 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym powoli dobiega końca

Niektórzy abiturienci wciąż walczą jednak z zadaniami, które znaleźli w arkuszach CKE.

11:05 Matura 2021 z WOS-u na poziomie rozszerzonym już o 14:00

Wszystkie istotne materiały związane z maturą 2021 z WOS-u, a więc arkusze CKE, pytania i odpowiedzi z rozszerzonego egzaminu z wiedzy o społeczeństwie, znajdziecie w osobnym artykule [TUTAJ].

11:00 Zanim matematyka rozszerzona dobiegnie końca, szybkie przypomnienie przed maturą z WOS-u

Rozwiąż nasz quiz! Pytania z matury z rozszerzonego WOS-u. Zobacz, czy masz odpowiednią wiedzę o społeczeństwie [KLIKNIJ TUTAJ]

10:50 Matura 2021. Matematyka rozszerzona trwa 180 minut. Maturzystom została nieco ponad godzina

Niebawem zaczniemy publikować dla Was arkusze CKE, a także poprawne odpowiedzi, zadania oraz ich rozwiązania.

10:45 Matura rozszerzona z matematyki była łatwa?

Takie głosy już się pojawiają!

10:20 Dziś dzień z kalkulatorem w ręce

Kalkulatory mogą przydać się na matematyce rozszerzonej, ale i na WOS-ie.

9:55 Matura 2021 z matematyki rozszerzonej ma kluczowe znaczenie

Dla tysięcy maturzystów dzisiejszy egzamin ma być przepustką na wymarzone studia. Niebawem w tym artykule znajdziecie arkusze CKE, odpowiedzi, zadania i rozwiązania. Dariusz Kulma, znany matematyk, który od lat pomaga abiturientom w przygotowaniach do matury, przekaże nam wszystkie poprawne wyniki.

9:30 Matura 2021 z matematyki rozszerzonej. Pierwsi maturzyści wychodzą już po pół godziny!

Te osoby nie mają co liczyć na dobry wynik...

9:00 Zaczęli! Matura 2021 z matematyki rozszerzonej już trwa

Gdy tylko będzie to możliwe, w tym artykule opublikujemy arkusze CKE, zadania, rozwiązania i odpowiedzi. Bądźcie z nami!

8:30 Egzamin na poziomie rozszerzonym z matematyki już za pół godziny

Przypominamy, że o godzinie 14:00 maturzyści zmierzą się z WOS-em.

8:15 Matematyka rozszerzona na maturze 2021. Egzamin rozpocznie się za 45 minut

Niektórzy już żałują...

7:55 Matura 2021 z matematyki rozszerzonej. Tu znajdziesz arkusze CKE, odpowiedzi, zadania i rozwiązania

Czytaj więcej w dedykowanym artykule: Matura 2021: MATEMATYKA ROZSZERZONA. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ!

7:40 Matura 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym już za nieco ponad godzinę!

Niektórych humor nie opuszcza, o czym świadczy m.in. poniższy wpis na Twitterze.

11 maja 2021, godz. 7:30 Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym już dziś! Po południu WOS

Za nami długa noc przygotowań. Wielu maturzystów nie mogło zmrużyć oka. Czy godziny spędzone nad zadaniami dziś przyniosą efekt?

Godz. 22:10 Kiedy wyniki matur?

Ogólnopolskie wyniki tegorocznych matur zostaną ogłoszone 5 lipca. Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki, która odbędzie się 24 sierpnia. Uczeń, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może poprawiać je dopiero za rok.

Godz. 20:20 Maturzystka: Błagam tylko nie geometria analityczna 

We wtorek 11 maja maturzyści zmierzą się z egzaminami z przedmiotów dodatkowych: matematyka (poziom rozszerzony) oraz WOS (poziom rozszerzony). W internecie pojawia się coraz więcej komentarzy.

Godz. 19:37 Matura 2021: O tym warto wiedzieć!

Przypominamy, że pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Aby zdać maturę, trzeba zdobyć minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. W przypadku przedmiotu do wyboru nie ma progu zaliczeniowego, wynik z egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia.

Godz. 18:00 Matury 2021: Harmonogram

We wtorek 11 maja oprócz egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym, chętni zmierza się z WOS-em. Początek egzaminu o godz. 14. Sprawdźcie rozpiskę na najbliższe dni: Matury 2021 harmonogram egzaminów

Godz. 17:13 Matematyka na poziomie rozszerzonym - pierwsze komentarze

W sieci pojawiają się pierwsze komentarze maturzystów, którzy jutro będą pisać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym.

Godz. 16:23 CKE zawiadomiła prokuraturę i policję, chodzi o przecieki dot. matury z polskiego i matematyki

Jak informuje PAP, Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła w prokuraturze i na policji zawiadomienia dotyczące przecieków z tegorocznych matur z języka polskiego i matematyki. Dotyczą one informacji, które pojawiły się m.in. na stronie wykop.pl. Dochodzenie nie zostało jeszcze wszczęte.

Godz. 15:45 Matura 2021, a koronawirus

Egzaminy maturalne są przeprowadzane zgodnie wytycznymi przygotowanymi przez CKE i Ministerstwo Edukacji i Nauki. Są one zbliżone do obowiązujących w marcu podczas próbnych egzaminów maturalnych i próbnego egzaminu ósmoklasisty, a także do tych, które obowiązywały na egzaminach w ubiegłym roku. Czytaj tutaj: Matura 2021: Co z maseczkami? Wytyczne sanitarne dotyczące bezpieczeństwa

Godz. 15:35 Matura 2021: Matematyka na poziomie rozszerzonym - przecieki?

W mediach społecznościowych pojawiają się informacje o zadaniach, które mogą pojawić się na egzaminie. Czy są prawdziwe? Czy na Twitterze można znaleźć przecieki z matury przed jej rozpoczęciem? Czytaj tutaj: Przecieki przed maturą z matematyki na poziomie rozszerzonym. Co będzie na egzaminie?

Matura 2021. Zobacz te artykuły!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE