Koronawirus w Polsce: Uczniowie wracają do szkół. Są nowe zasady! Bardzo ważne zmiany

2021-03-05 15:05 bw
Koronawirus w Polsce: Uczniowie wracają do szkół. Są nowe zasady! Bardzo ważne zmiany
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w Polsce: Uczniowie wracają do szkół. Są nowe zasady! Bardzo ważne zmiany

Zmieniają się zasady dotyczące szkół, które wprowadzono na czas pandemii koronawirusa w Polsce, będące efektem regionalizacji obostrzeń. Okazuje się, że w niektórych regionach uczniowie wrócą do szkół, ale będą uczyć się w systemie hybrydowym. O szczegółach na konferencji prasowej mówił w piątek (5 marca) między innymi minister zdrowia Adam Niedzielski.

W piątek, 5 marca, o godz. 14:00 odbyła się konferencja prasowa, podczas której między innymi minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zmiany dotyczące restrykcji pandemicznych wprowadzonych na czas walki z koronawirusem w Polsce. Okazuje się, że niektórzy uczniowie wrócą do szkół! Nie chodzi tylko o tych, którzy do tej pory - na przykład przez kwarantannę - nie mogli uczęszczać na zajęcia stacjonarne. Zmiany są bardzo ważne, ale dotyczą właściwie tylko dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. "W klasach 1-3 wprowadzamy nauczanie hybrydowe", zapowiedział minister Niedzielski. Taki system w szkołach ma tam potrwać do 20 marca. W pozostałych województwach pozostaje to bez zmian: uczniowie klas 1-3 mogą uczyć się stacjonarnie, a reszcie pozostaje na razie nauka zdalna. 

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: W kraju powinien panować nastrój żałoby
Najnowsze