Lubelskie: Koronawirus w szpitalach: Lublin, Poniatowa, Kraśnik, Biała Podlaska. Co z pacjentami?!

2020-08-06 16:25 Marek Targoński
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Lubelskie: Koronawirus nie odpuszcza. Groźny wirus coraz intensywniej rozprzestrzenia się po kraju. Nowe zakażenia codziennie pojawiają się też na Lubelszczyźnie. Wiadomości o koronawirusie w szpitalach w regionie budzą ogromne emocje. SARS-CoV-2 pojawił się w placówkach w Lublinie, Poniatowej i Kraśniku. Co z pacjentami tych szpitali?

Koronawirus w szpitalach w Lubelskiem: Lublin, Poniatowa, Kraśnik, Biała Podlaska

Oddział chorób płuc w szpitalu w Kraśniku wstrzymał przyjęcia po tym, jak pojawił się tam koronawirus – informuje Kurier Lubelski. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u jednej z pacjentek placówki. Kobieta została skierowana na oddział zakaźny do Lublina, a kraśnicka pulmonologia przechodzi „kwarantannę”.

Dodatni wynik testu na SARS-CoV-2 odnotowano też w szpitalu w Poniatowej – tym razem u pracownika tamtejszej izby przyjęć. Oddział został zdezynfekowany i działa z nową obsadą, a sanepid objął nadzorem część pracowników oraz około 30 pacjentów.

Z kolei w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie koronawirusa wykryto u jednego z pacjentów. Oddziały, na których przebywał, zostały zdezynfekowane, a mężczyzna trafił na oddział zakaźny. W szpitalu w Białej Podlaskiej SARS-CoV-2 wykryto u pacjenta oddziału internistycznego. Ta część szpitala jest zamknięta, blisko 30 osób jest na kwarantannie.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze