Marsz OBUDŹ SIĘ POLSKO 29.09.2012: Zbigniew Ziobro NIE PRZEMÓWI. Rydzyk mu NIE POZWOLIŁ?

2012-09-28 10:34

Marsz OBUDŹ SIĘ POLSKO odbędzie się w sobotę 29 września 2012 roku w Warszawie. Jak się okazuje podczas uroczystości nie przemówi Zbigniew Ziobro. Dlaczego? Podobno ojciec Tadeusz Rydzyk nie wyraził zgody na jego wystąpienie.

W sobotę 29 września 2012 roku odbędzie się marsz w obronie Telewizji Trwam (Warszawa). Podczas marszu nie zabraknie także przeciwników rządu - Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, Solidarności.

Zaplanowane są także przemowy - lidera PiS i Solidarności. Jak dowiedziała się RZECZPOSPOLITA nie przemówi lider Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro. Dlaczego? Podobno na jego przemówienie nie zgodził się ojciec Tadeusz Rydzyk.

Co wpłynęło na decyzję Rydzyka? RZECZPOSPOLITA wymienia dwa wydarzenia. Pierwszym jest wywiad Ziobry dla GAZETY WYBORCZEJ, w którym użył zwrotu, że zamierza atakować PiS.

- Anachroniczna jest koncepcja, żeby obchodzić Kaczyńskiego z prawej czy lewej strony. Solidarna Polska musi go wziąć w kleszcze - padło wtedy.

Drugim wydarzeniem, które kategorycznie skreśliło Ziobrę w oczach ojca Rydzyka było przyjęcie przez niego propozycji Komorowskiego, by zasiąść w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Znalazł się w Radzie w towarzystwie Janusza Palikota, lidera Ruchu Palikota. A jak wiadomo Radio Maryja nie akceptuje Palikota.

RZECZPOSPOLITA podaje, że jeszcze 3 tygodnie temu przewidywano, że Ziobro przemówi podczas marszu zaraz po Kaczyńskim.

Marsz rozpoczyna się o 11.30 koncertem na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, o 13.00 odbędzie się msza święta, a następnie przemarsz przez ulice.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE