Miedwiediew odrzucił zaproszenie Kaczyńskiego

2010-01-20 19:55

Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew (45 l.) nie weźmie udziału w obchodach 65. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz przez Armię Czerwoną. Zdaniem Radosława Sikorskiego zaproszenie prezydenta Kaczyńskiego odrzucił jeszcze w grudniu.

Zbliżają się wybory prezydenckie, więc Lech Kaczyński (61 l.) postanowił ocieplić stosunki polsko-rosyjskie. Dlatego wysłał prezydentowi Rosji Dimitrijowi Miedwiediewowi zaproszenie na obchody rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu przez Armię Czerwoną. Jednak rosyjska głowa państwa już w grudniu je odrzuciła.

Zobacz też: Kaczyński zaprosił Miedwiediewa

 - Z tego co wiem od grudnia to nie ma raczej takiej możliwości, by Miedwiediew przyjechał. Kto zatem przybędzie?  To zależy od strony rosyjskiej. Bylibyśmy radzi, gdyby był to szef MSZ Siergiej Ławrow – mówił w radiu Zet minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (47 l.).

Uroczystości rocznicowe zaplanowano na 27 stycznia w Oświęcimiu.

Czy rosyjski prezydent powinien przylecieć do Polski?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE