Link4 24.08

i

Autor: materiały Nie spłaciłam raty, czy grozi mi windykacja?

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Nie spłaciłam raty, czy grozi mi windykacja?

2022-08-19 14:12

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami SE odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Mam u Was pożyczkę i do tej pory spłacałam ją regularnie. Teraz jednak mam mały problem finansowy i musiałam wydać na co innego. Mija już kilka dni od terminu zapłaty, a ja jeszcze nie zapłaciłam raty. Czy grozi mi windykacja?

Anna (33 l.) z Wrocławia

Pani Anno, nawet jeśli w trakcie spłaty pożyczki wpadamy w kłopoty finansowe, nie jest to sytuacja bez wyjścia. Jeśli tak się zdarzy, to najlepiej jest jak najszybciej poinformować kredytodawcę o planowanym opóźnieniu w spłacie kredytu oraz zweryfikować postanowienia zawartej umowy. To pozwoli znaleźć optymalne rozwiązanie np. odroczenie terminu spłaty. Taką możliwość ma każdy klient Providenta w ramach wykupionego w umowie pakietu usług Elastyczny Plan Spłat zgodnie z zasadami wskazanymi szczegółowo w umowie. Z tytułu odroczenia płatności nie są naliczane żadne dodatkowe odsetki. Klient płaci tę ratę w takiej samej wysokości w kolejnym miesiącu. Jeśli jednak nie może skorzystać z takiej opcji, to w przypadku opóźnienia w spłacie raty pożyczkodawca będzie miał prawo naliczyć odsetki od przeterminowanego zadłużenia, czyli odsetki za opóźnienie w spłacie. Opóźnienie w spłacie może również zostać odnotowane w rejestrze BIK, co może mieć wpływ na ocenę pani zdolności kredytowej w przyszłości. Najlepiej jest nie zwlekać i komunikować się z kredytodawcą wcześniej.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA

Nasi Partnerzy polecają