Seksskandal w gimnazjum w Ostródzie: Zaszłam w ciążę ale nie podczas orgii

2010-05-24 18:00 Mariusz Korzus

Seksskandal w gimnazjum w Ostródzie. Pięć uczennic zaszło w ciążę. Pojawiła się plotka, że to finał orgii. Jedna z tych dziewczynek, 15-letnia Daria, tylko nam ujawnia, jak było naprawdę. To dziecko nie jest z żadnej orgii - mówi przez łzy Daria Niklas (15 l.), jedna z pięciu ciężarnych uczennic gimnazjum w Ostródzie. Obrzydliwa plotka rozsiewana przez niektóre media rujnuje jej życie.

Przerażona dziewczyna boi się nawet wyjść z domu. - Nie wiem, kto to wymyślił, że z koleżankami brałyśmy udział w jakichś ohydnych orgiach. To bzdura - mówi nastolatka.

Przeczytaj koniecznie: Nowy Dwór Mazowiecki: Ojczym dźgnął ją nożem, bo nie chciała z nim seksu

Kiedy pięć uczennic Gimnazjum nr 2 w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) zaszło w ciążę, miasto obiegła wstrząsająca plotka - to efekt wyuzdanej orgii. Według podchwyconej błyskawicznie wersji dziewczynki miały się zabawiać w tzw. słoneczko. Przekazywania tych bzdur z ust do ust nie powstrzymał nawet fakt, że dziewczynki zaszły w ciążę w zupełnie różnym czasie. Trzy z nich już urodziły dzieci.

- Nie mogę zrozumieć, dlaczego ktoś tak mnie oczernia. Teraz boję się wyjść na ulicę - mówi Daria Niklas (15 l.), która lada moment urodzi dziecko. Ciężarna uczennica wyznaje, że od dwóch lat ma chłopaka - Dawida, i bardzo go kocha. - Po raz pierwszy współżyłam z nim w wakacje. Mam pewność, że on jest ojcem mojego dziecka, bo miałam tylko jednego partnera seksualnego - tłumaczy się dziewczyna.

Dawid Kawiak (18 l.) też nie ma wątpliwości, że jest ojcem dziecka Darii. Z niecierpliwością oczekuje na narodziny maleństwa.

- Oni są ze sobą już długo - zapewnia Ewa Kawiak (55 l.), mama Dawida. Kobieta zna ukochaną syna i, jak zapewnia, złego słowa nie może o niej powiedzieć.

Patrz też: Rzeszów, podkarpackie: Ksiądz molestował nastolatki, z jedną uprawiał seks

- Proszę nie potępiać Darii tylko dlatego, że w tak młodym wieku zaszła w ciążę - mówi mama Darii Danuta Niklas (42 l.). Już pogodziła się z tym, że zostanie babcią. Do czasu osiągnięcia pełnoletności przez Darię dziewczynka wraz z dzieckiem będzie mieszkała w domu rodzinnym. Dopiero potem młodzi pobiorą się i zaczną wspólne życie.

Odrażająca plotka skrzywdziła też pozostałe gimnazjalistki. Ludzie wytykają je na ulicy i w niewybredny sposób szydzą z nich.

- Policjant pytał mnie, czy brałam udział w jakiejś ohydnej rzeczy - opowiada Magda Z. (17 l.), która dwa tygodnie temu urodziła córeczkę. Inna z uczennic - Ewelina J. (16 l.) - od kilku dni wstydzi się wyjść z dzieckiem na spacer. - Mój mąż był już na policji. Pójdzie też do prokuratury. Ci, którzy wygadują bzdury o mojej córce, odpowiedzą za to - mówi wzburzona matka gimnazjalistki.

Policjanci, którzy zajmują się sprawą, zdecydowanie dementują wszelkie pogłoski o zboczonych zabawach.

- Prawdą jest, że pięć dziewczyn z jednego z ostródzkich gimnazjum zaszło w ciążę. Ale informacje o rzekomo organizowanych w szkole i na prywatkach orgiach z ich udziałem to plotka - mówi podinspektor Tomasz Klimek, komendant powiatowy policji w Ostródzie. I zapewniła że wszystkie uczennice mają stałych partnerów i chcą w przyszłości założyć rodziny.

Policja prowadzi śledztwo, ale nie w sprawie orgii, ale żeby ustalić, czy któryś z chłopaków współżył z uczennicą mającą mniej niż 15 lat. To jest karalne.

Nastolatkom brakuje wiedzy

- Edukacja seksualna i w szkołach, i w domach "leży". Jeśli seks jest tematem tabu, nastolatek podejmuje działania ryzykowne czy naganne. A gdyby był odpowiednio wyedukowany seksualnie, może sytuacja wyglądałaby lepiej - mówi seksuolog prof. Zbigniew Izdebski.

Najnowsze