Piotrków Trybunalski: 12-latka zaszła w ciążę z 14-latkiem

2010-12-10 13:43 Ag

Chociaż nie skończyła jeszcze podstawówki i sama jest jeszcze dzieckiem, wyda na świat... dziecko. 12-letnia uczennica szóstej klasy z Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie) zaszła w ciążę z 14-letnim gimnazjalistą i za trzy miesiące zostanie matką.

Jej dzieciństwo skończyło się w momencie gdy zdecydowała się na kontakty seksualne z niewiele starszym kolegą. Być może 12-latka nie wiedziała, że podczas pierwszego stosunku można zajść w ciążę, a chłopak nie zadbał o zabezpieczenie. Na konsekwencje ich nieodpowiedzialnej zabawy w dorosłych przyjdzie im poczekać jeszcze trzy miesiące.

Przeczytaj koniecznie: Bobolice: U ginekolog Marii W. ciąża pacjentek trwała 18 miesięcy. Lekarka oszukiwała NFZ

O ciąży uczennicy podstawówki informuje „Dziennik Łódzki”. Dla dobra dziewczynki gazeta nie ujawnia jednak tożsamości przyszłej, młodziutkiej mamy. Wiadomo tylko tyle, że chociaż niepozorna 12-latka nie rzucała się w oczy, to swoim zachowaniem nie raz udowodniła że grzecznym dzieckiem nie jest. Sprawiała kłopoty wychowawcze, wagarowała, źle się uczuła, zdarzyło się nawet, że przyniosła do szkoły alkohol.

Kłopoty z dziewczynką mieliśmy od dawna. Ma dominującą osobowość i wyzywający sposób bycia – opisuje uczennicę dyrektorka szkoły.

Nauczyciele ciężarnej 12-latki ujawniają, że pochodziła z normalnej, porządnej rodziny. Jej mama zjawiała się w szkole za każdym razem gdy z córką był jakiś problem. W listopadzie oznajmiła dyrekcji, że dziewczynka spodziewa się dziecka. Uzgodniono wspólnie, że przejdzie na nauczanie indywidualne.

Patrz też: 11-latka urodziła dziecko na własnym ślubie

Ojcem dziecka jest 14-latek z jednego z gimnazjum w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci poznały się podczas wakacji. Za seks z nieletnią chłopak stanie przed sądem rodzinnym. Zawiadomienie o ciąży 12-latki trafiło też do Sądu Okręgowego, który ustali jak do tego doszło, i czy w grę nie wchodzą zaniedbania rodziców.

Najnowsze