Prezydent Bronisław KOMOROWSKI wypłacił GIGANTYCZNE NAGRODY dla swoich URZĘDNIKÓW

2012-12-04 12:49 Marcin Młynarczyk

Bronisław Komorowski bardzo ceni sobie swoich urzedników. FAKT donosi, że Kancelaria Prezydenta w zeszłym roku przeznaczyła na nagrody dla nich przeszło 5,3 miliona złotych! Każdy z urzędników otrzymał z tego kwotę rzędu 16,5 tysiąca złotych. Gazeta pisze, że informacja ta była bardzo dobrze strzeżona. Zdobywanie jej zajęło jej dziennikarzom ponoć aż pół roku.

Gdy w końcu udało się uzyskać dane na temat nagród w kancelarii, okazało się, że kwoty na nie przeznaczane są ogromne. W roku 2011 urzędnik kancelarii dostał średnio aż 16,7 tys. zł ekstra. To dla zwykłego Polaka, jako nagroda w miejscu pracy, suma wręcz niewyobrażalna. Kwota ta jest jednak uśredniona, a to oznacza, że niektórzy z urzędników mogą otrzymywac jeszcze wiecej!

W tym roku z kolei suma przeznaczona na nagrody sięga już około 2,4 mln złotych. W roku 2012 każdy z ludzi prezydenta otrzymał w ramach nagród około 7,5 tys złotych. Rok jednak jeszcze się nie kończy, z pewnością otrzymają oni więcej pieniędzy.

Do pałacu prezydenckiego najwidoczniej nie dotarły wieści o spowolnieniu gospodarki i wszechobecnym kryzysie. Zdaniem ekonomisty prof. Krzysztofa Rybińskiego tak wysokie nagrody bardzo źle wpływają na wizerunek kancelarii i wzbudzają negatywne nastroje w społeczeństwie, ukazując przy tym obywatelom, że w kraju obecne są "święte krowy".

Czytaj więcej: Bronisław Komorowski z wizytą w Mołdawii

Najlepszy sprzęt AGD i RTV w najlepszych cenach. Zobacz rabaty na Media Expert promocje.

Najnowsze