Szczepienia nastolatków już w przyszłym tygodniu? Minister zdrowia się wygadał!

Szczepienia COVID-19
Autor: SHUTTERSTOCK Szczepienia nastolatków już w przyszłym tygodniu? Minister zdrowia zdradził datę

Od niedzieli (9 maja) na szczepienia przeciw COVID-19 będzie mógł się zapisać każdy chętny, który ukończył 18 lat. Co z osobami niepełnoletnimi? Czy one także będą mogły zaszczepić się przeciw koronawirusowi? Szczepionka BioNTech/Pfizer może być podawana osobom od 16. roku życia. Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia. Adam Niedzielski powiedział, kiedy to będzie możliwe.

Szczepienia przeciw COVID-19 trwają w Polsce od 27 grudnia 2020 roku. Lada dzień każda osoba pełnoletnia będzie mogła zapisać się na szczepienie. Co z nastolatkami, którzy nie mają 18 lat? Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał na antenie TVN24 przyznał, że szczepienia nastolatków w Polsce mogą rozpocząć się lada dzień.

- Taką możliwość prawdopodobnie damy osobom, które oczywiści mieszczą się w tych granicach wiekowych, czyli między 16. a 18. rokiem życia. Prawdopodobnie dopuścimy to w najbliższym czasie, mówię o perspektywie dosłownie przyszłego tygodnia – powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia był dopytywany, czy oznacza to, że w przyszłym tygodniu do Narodowego Programu Szczepień zostaną dołączeni 16- i 17-latkowie.

- Rozważamy w tej chwili taką możliwość, bo kończy się system rejestracji osób pełnoletnich i widzimy tutaj argumenty - mówił.

Adam Niedzielski podkreślił, że ostateczna decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu po konsultacjach z Radą Medyczną.

W ostatnim czasie szczepionka BioNTech/Pfizer została dopuszczona do stosowania u osób od 16 lat. Europejska Agencja Leków (EMA) rozpoczęła także ocenę stosowania szczepionki przeciwko COVID-19 BioNTech/Pfizer u nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. Jeśli proces przebiegnie zgodnie z planowanym harmonogramem, to decyzję w sprawie szczepienia tej grupy nastolatków ogłosi w czerwcu.

Wojewoda mazowiecki o szczepieniach w majówkę na pl. Bankowym
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze