TUSK namawiał do NIEPŁACENIA ABONAMENTU RTV! Polaków, którzy posłuchali premiera ściga KOMORNIK

2011-11-24 19:03 Kamil Szewczyk

Wszyscy pamiętamy, jak premier Donald Tusk (54 l.) nawoływał do niepłacenia i likwidacji abonamentu RTV, nazywając go wprost "haraczem ściąganym z ludzi". Niestety, do tych osób, które posłuchały szefa rządu, może już niedługo zawitać komornik!

Obecnie takich, którzy zalegają z opłatą abonamentu radiowo-telewizyjnego, jest niemało, bo aż 3 mln ludzi! Dotyczy to osób, które uwierzyły w zapowiedź premiera Tuska, który w kwietniu 2008 r. w tygodniku "Wprost" mówił: "Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi, dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia".

Niestety, po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że do pięknych słów polityków należy podchodzić z dużą rezerwą. Z szumnych zapowiedzi premiera o likwidacji podatku abonamentowego nic nie wyszło. Co prawda ustawę w tej sprawie posłowie minionej kadencji przyjęli, ale zawetował ją ówczesny prezydent Lech Kaczyński. Z kolei po wyborze Bronisława Komorowskiego (58 l.) na najwyższe w państwie stanowisko politycy partii rządzącej najwyraźniej zapomnieli o tej obietnicy. I teraz 3 mln Polaków może zobaczyć w swoich drzwiach komornika. Ściągnie należną zapłatę! I tak dla przykładu, jeśli polski telewidz nie płaci abonamentu RTV pięć lat lub dłużej, będzie musiał wyciągnąć ze swej kieszeni 1634 zł!

"Super Express" zwrócił się więc z apelem do polityków, aby stworzyli w Sejmie ustawę, która objęłaby osoby niepłacące abonamentu abolicją, czyli całkowitym zniesieniem tego podatku. - Myślę, że taka ustawa jest potrzebna, gdyż sytuacja i sposób wydawania pieniędzy w tych mediach jest tragiczny - mówi nam Arkadiusz Mularczyk (40 l.), przewodniczący Solidarnej Polski. Anna Grodzka (57 l.) z Ruchu Palikota również podeszła do naszej inicjatywy z entuzjazmem. - Myślę, że taka abolicja nie byłaby głupią rzeczą - powiedziała.

Najnowsze