8-latka zginęła na ulicy w biały dzień! Gangster oddał strzał w głowę

2022-01-25 11:45
8-latka zginęła na ulcy w biały dzień! Gangster oddał strzal w głowę
Autor: SHUTTERSTOCK 8-latka zginęła na ulcy w biały dzień! Gangster oddał strzal w głowę

Tragedia na ulicy w Chicago! Przypadkowa dziewczynka w sobotę, 22.01.2022, zginęła od kuli wystrzelonej podczas gangsterskich porachunków. Sprawca otworzył ogień w biały dzień na ulicy pełnej przechodniów. 26-letni kryminalista wychodzący ze sklepu był prawdziwym celem ostrzału. Przeżył i leży w szpitalu w ciężkim stanie, 8-letnie dziecko zginęło.

Ta dziewczynka miała tylko 8 lat i całe życie przed sobą. Ale zostało ono nagle przerwane tylko dlatego, że Melissa Ortega (+8 l.) znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. W sobotę dziewczynka szła z matką przez Southwest Side w Chicago. Zaledwie w sierpniu Melissa z rodziną zdołali wynieść się z Meksyku i przedostać do USA jak wielu innych rodaków. Uciekali m.in. przed wojnami gangów, ale okrutny los chciał, że Melissa padła ich ofiarą właśnie w wymarzonej Ameryce. W pewnym momencie z piskiem opon podjechał jakiś samochód. Rozległy się strzały oddane z pojazdu. Mężczyzna, który przed chwilą wyszedł z jednego ze sklepów, został raniony w plecy i upadł na ulicę. Druga kula dosięgnęła 8-latki, gdy wraz z matką biegły do pobliskiego banku, chcąc się ukryć. Nie zdążyły. Dziewczynkę natychmiast zabrano do szpitala, ale zmarła tam z powodu obrażeń głowy. Druga ofiara walczy o życie. Okazało się, że to 26-latek z bogatą policyjną kartoteką. Wszystko wskazuje na to, że to on był celem sprawcy strzelaniny.

NIE PRZEGAP: Wywiad ujawnia, co Putin chce zrobić z Ukrainą. To może zaskoczyć

Sonda
Czy znasz kogoś, kto siedzi teraz w więzieniu?

Sprawca pozostaje nieuchwytny. "Policja Chicago wspiera spłeczność Little Village [dzielnica zamieszkała w dużej mierze przez Meksykanów] w obliczu tej niewyobrażalnej tragedii i nie spocznie, dopóki sprawiedliwości nie stanie się zadość. Nie ma słów pocieszenia, kiedy życie dziecka zostaje tak nagle przerwane. Nie sposób opisać rozpaczy jego rodziny" - głosi oświadczenie policji chicagowskiej. Tymczasem liczba zabójstw w mieście rośnie. W 2021 w Chicago zamordowano niemal 800 osób!

NIE PRZEGAP: Mają już ponad MILIARD fanów! Kardashianki królują w internecie

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet punktów możliwy tylko dla wybitnych umysłów

Pytanie 1 z 10
Od niedawna najdłuższym tunelem w Polsce jest ten biegnący pod warszawskim Ursynowem. Wcześniej najdłuższy był tunel w...
Żona gangstera pobiła dziecko? Opowiada o tym co się stało naprawdę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE