Putin i Zełenski

i

Autor: Shutterstock, AP Putin i Zełenski

Wojna na Ukrainie

Czy będzie światowa wojna atomowa? Przedstawiciel Ukrainy nie ma wątpliwości

2022-09-29 10:30

Władimir Putin zagroził światu bronią atomową. Czy użyje jej przeciwko Ukrainie lub jej sojusznikom? Nie brak głosów, że to prawdopodobne, biorąc pod uwagę desperację upokorzonego dyktatora. Teraz na ten temat wypowiedział się wprost sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow. Ma jasne zdanie na temat tego, czy wybuchnie wojna światowa z użyciem broni jądrowej.

Czy Władimir Putin użyje broni jądrowej? Ukraińskie władze uspokajają. "Rosja z pewnością nie sięgnie po strategiczną broń jądrową"

Czy Władimir Putin użyje broni jądrowej? Zastanawia się teraz nad tym cały świat. Dyktator w swoim przemówieniu z 21 września zagroził światu atomem, ostrzegł przed użyciem środków militarnych nawet NATO. Jaka jest szansa na wybuch światowej wojny jądrowej? Na ten temat są różne opinie. Przykładowo były agent CIA Robert Baer powiedział w rozmowie z CNN, że "wraz z jego [Putina] rosnącymi kłopotami zwiększa się prawdopodobieństwo, że użyje broni jądrowej". Teraz na ten temat wypowiedział się wprost sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow. Ma jasne zdanie na temat tego, czy wybuchnie wojna światowa z użyciem broni jądrowej. Według przedstawiciela ukraińskich władz Rosja "z pewnością nie sięgnie po strategiczną broń jądrową", ponieważ byłby to samobójczy krok. "Rosja stałaby się enklawą izolowaną od cywilizowanego świata" - powiedział Daniłow i ocenił, że nawet Chiny nie chciałyby mieć w takiej sytuacji nic wspólnego z Putinem.

Putin: „Użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, by bronić Rosji”

"Ci, którzy usiłują szantażować nas bronią atomową powinni wiedzieć, że może się to obrócić na ich niekorzyść. Kierunek wiatru może się zmienić" - mówił Putin. Groził dalej: "Chcę wam przypomnieć, że nasz kraj dysponuje rozmaitymi środkami rażenia, a niektóre są bardziej nowoczesne niż te, jakimi dysponuje NATO. Jeśli integralność terytorialna naszego państwa będzie zagrożona, z pewnością użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, by bronić Rosji i naszych obywateli". Putin odniósł się następnie do wielu spekulacji wokół tego,. czy atomowe groźby Rosji to tylko blef i polityczna gra: "To nie jest blef! Obywatele Rosji mogą być pewni, że integralność terytorialna naszej ojczyzny, nasza niepodległość i wolność będą utrzymane, podkreślę to ponownie, za pomocą wszelkim środków, jakimi dysponujemy" - ponowił groźby Putin, wyraźnie odnosząc się do środków militarnych, o których mówił wcześniej. A mówił także o broni jądrowej. Jego zdaniem integralność ta już teraz jest zagrożona. Oskarżył Zachód, ze chce "podzielić i zniszczyć Rosję".

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?
J. GOWIN: ZACHÓD NIE POWINIEN ULEGAĆ SZANTAŻOWI ATOMOWEMU PUTINA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE