Esra Haynes

i

Autor: Current Affairs Esra Haynes

Tragiczny finał głupiej zabawy

Dezodorant zabił 13-latkę na imprezie! Niebezpieczna moda wśród nastolatków

2023-05-25 11:11

Niebezpieczna moda wśród nastolatków stała się powodem śmierci 13-letniej dziewczyny! Esra Haynes (+13 l.) z Melbourne poszła na spotkanie z rówieśnikami. Tam poczęstowano ją... dezodorantem. Wśród dzieci i nastolatków zapanował szał na tak zwany chroning, czyli wdychanie dezodorantu i odurzanie się tym sposobem.

Chroning to nowa, śmiertelnie niebezpieczna moda wśród nastolatków. 13-latka ofiarą głupiego trendu związanego z dezodorantem

Głupie mody z mediów społecznościowych takie jak oblewanie się kubłami wody lub wstrzymywanie oddechu na możliwie długi czas raz na jakiś czas powodują czyjąś śmierć. Zapatrzone w rówieśników i internetowych idoli dzieci chcą być modne, bez względu na to, jak absurdalna jest taka moda. Niestety, w internecie rozpowszechniane są rozmaite "wyzwania", które zagrażają życiu. Młodzi ludzie podchwytują takie pomysły, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, a rodzice często nie mają o wszystkim bladego pojęcia. Tak było w przypadku Esry Haynes (+13 l.) z australijskiego Melbourne. Rodzice pozwalali jej od czasu do czasu nocować u koleżanek. Tak było i tym razem. Nikt nie przypuszczał, że 13-letnia, radosna uczennica już nigdy nie wróci do domu z powodu... dezodorantu.

"Otrzymanie takiego telefonu w środku nocy to coś, czego boi się każdy rodzic"

"Otrzymanie takiego telefonu w środku nocy to coś, czego boi się każdy rodzic. Nam właśnie to się przytrafiło" - mówią załapani rodzice Esry w wywiadzie dla "A Current Affair". "A to, co potem zobaczyliśmy, już na zawsze zostanie w naszych głowach" - dodają. Okazało się, że na imprezie nastolatki bawiły się w tak zwany chroning. To kolejna niebezpieczna i głupia moda internetowa, polegająca na wdychaniu dezodorantów lub innych aerozoli i odurzaniu się nimi. Niestety, u Esry chroning spowodował zatrzymanie akcji serca i śmierć mózgu. Jej rodzice postanowili opowiedzieć swoją historię, by przestrzec innych przed skutkami chroningu.

Esra Haynes

i

Autor: Facebook.com Esra Haynes
Sonda
Czy martwisz się o swoje dziecko, gdy jest w szkole?

QUIZ. Młodzieżowe Słowo Roku 2022! Poniżej 12/20 nawet nie podchodź do nastolatków

Pytanie 1 z 20
BAZA
TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39