dziecko, płacz

i

Autor: East News

GROŹNA gra wśród dzieci na TikToku: Mają halucynacje i wymiotują. Rodzice UWAŻAJCIE!

2020-05-07 12:24

Na TikToku pojawiła się nowa i naprawdę groźna gra wśród dzieci i nastolatków. Nieletni użytkownicy popularniej aplikacji rzucają sobie wyzwanie, które może doprowadzić do problemów ze zdrowiem. Dzieci maja halucynacje i wymiotują. Rodzice obserwujcie swoje pociechy i uważajcie na nie.

TikTok w ostatnich miesiącach bije rekordy popularności. To aplikacja umożliwiająca tworzenie krótkich nagrań zmiksowanych z popularnymi utworami muzycznymi. Zdecydowaną większość jego użytkowników stanowią osoby młode, a nawet dzieci. Okazuje się, że ten niepozorny TikTok może być bardzo niebezpieczny. A wszystko przez wyzwania, które rzucają sobie młodzi ludzie. Ostatnio wśród dzieci pojawiła się naprawdę groźna gra na picie gałki muszkatołowej. Tylko jedna łyżeczka tej przyprawy może spowodować wymioty, halucynacje, ból brzucha, senność lub pobudzenie. Nastolatka, która chciała zaimponować rówieśnikom, nagrała filmik, jak wypija 12 g gałki muszkatołowej. Po jakimś czasie poinformowała obserwujące ją osoby, że czuje się zdezorientowana i nie może ruszać głową. Niebezpieczna gra wśród dzieci na TikToku niestety zyskuje coraz większa popularność w czasie koronawirusa.

W związku z tym TikTok wydał specjalnie oświadczenie, w którym podkreśla, że podjął wszelkie kroki, aby walczyć z tego typu trendami. - Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych użytkowników jest najwyższym priorytetem w TikTok. Jak wyjaśniamy w naszych wytycznych dla społeczności, nie zezwalamy na treści zachęcające, promujące lub wychwalające niebezpieczne wyzwania, które mogą prowadzić do obrażeń, oraz usuwamy zgłoszone zachowania lub działania, które naruszają nasze wytyczne. Aby zapewnić bezpieczeństwo naszej platformie, wprowadziliśmy szereg funkcji bezpieczeństwa mających na celu poprawę komfortu użytkowników, w tym narzędzia do zgłaszania nieodpowiednich treści i zarządzania ustawieniami prywatności - czytamy w oświadczeniu. Gałka muszkatołowa to substancja toksyczna. Jej nadużywanie prowadzi do mdłości, zawrotów głowy oraz problemów z sercem i układem nerwowym.

Najnowsze artykuły