DRAMAT! Samobójstwo pielęgniarki. Nie chciała zarażać innych koronawirusem

2020-03-25 16:12 PMar
Pielęgniarka
Autor: Public Domain Pictures

Straszne wieści z Włoch, gdzie znajduje się eSARS-CoV-2picentrum koronawirusa SARS-CoV-2. Tamtejsza agencja ANSA poinformowała, że we wtorek jedna z pielęgniarek, która pracowała w szpitalu San Gerardo mieszczącym się w Monzy zdecydowała się odebrać sobie życie. Wykryto u niej, że jest zarażona i kobieta, prawdopodobnie ze stresu i obawy przed zarażeniem innych osób na ten desperacki krok.

Szpital, w którym na oddziale intensywnej terapii pracowała 34-letnia Daniela Trezzi mieści się w Lombardii, czyli regionie, w którym koronawirus zbiera najbardziej śmiertelne żniwo i gdzie znajduje się główny włoski front walki z chorobą. Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek, który potwierdził informację ANSY przekazała jej rodzinie wyrazy "najszczerszego współczucia i żalu".

Choć nie jest pewne, co pchnęło kobietę do samobójstwa, to pracownicy szpitala mieli nieoficjalnie przyznać, że była ona bardzo zestresowana całą sytuacją, z jaką zmagają się w szpitalu od kilku tygodni. Dodatkowo zdiagnozowano u niej COVID-19, przez co kobieta miała mieć ogromne wyrzuty sumienia i zadręczać się, że mogła w czasie, gdy była tego nieświadoma, zarazić wiele innych osób, w tym swoich najbliższych.Włoski Narodowy Związek Pielęgniarek przypomniał, że to już drugi taki przypadek w ostatnim miesiącu (wcześniej życie odebrała sobie pielęgniarka z Wenecji). Jak napisano: – Wydaje się, że jest to analogiczny przypadek do tego z Wenecji. To samo skłoniło obie te kobiety do targnięcia się na swoje życie. Miejmy nadzieję, że więcej takich sytuacji już się nie wydarzy...

Koronawirus we Włoszech. Już kilkanaście ofiar śmiertelnych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.