Dramatyczny pożar! Ludzie uciekają z plaż. Pescara we Włoszech

2021-08-01 18:56
Dramatyczny pożar! Ludzie uciekają z plaż. Pescara we Włoszech
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/galadrim Dramatyczny pożar! Ludzie uciekają z plaż. Pescara we Włoszech

Dramatyczny pożar w mieście Pescara we Włoszech. Ludzie uciekają z plaż, ratując się przed siłą żywiołu. Liczba rannych jest jeszcze nieznana, ale włoskie media informują o pierwszych takich przypadkach. Akcja gaśnicza i ratunkowa jest wyjątkowo trudna. Jakie straty wywoła kataklizm i jak go powstrzymać? Dramatyczne doniesienia z Włoch.

Pescara we Włoszech. Dramatyczny pożar w turystycznym raju! Nieznana pozostaje liczba osób, które odniosły obrażenia w wyniki pożaru, który w niedzielę zagroził miastu Pescara w Abruzji na wschodzie Włoch – podała agencja Ansa. Płomienie dotarły do domów. Jak podaje Polska Agencja Informacyjna, ludzie uciekają także z plaż, na których płomienie ogarnęły palmy. Media informują o dramatycznych scenach rozgrywających się w Pescarze nad Adriatykiem, gdzie pożar niszczy południową część miasta. W rejon ten wysłano zespół medyczny, by udzielił pomocy poszkodowanym. Jak się okazuje, płonie tamtejszy las sosnowy. Straty są niewyobrażalne – mówią lokalne władze. Drużyny strażaków w walce z żywiołem wspierają helikoptery. Sytuację określa się jako bardzo trudną. Niezwykle ciężka jest akcja ratunkowa i gaśnicza. Nie wiadomo, jak długo potrwa.

Zobacz też: Katowice: Rozjechał 19-latkę, bo się bał?! Szokujące zeznania

Złota sztafeta przywitana w wiosce olimpijskiej

Jak podaje serwis internetowy dziennika la Repubblica – są pierwsi ranni, a służby ratunkowe uruchomiły protokół stosowany w najbardziej niecodziennych i nagłych przypadkach losowych. Strażacy mają olbrzymie problemy, by dotrzeć w pobliże źródła ognia. Żywioł niszczy południową część miasta i pobliskie lasy. Wśród pierwszych rannych ma być m.in. pięcioletnia dziewczynka – jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podają włoskie media. Mieszkańcy włączyli się w akcję gaszenia budynków i innych płonących obiektów, by powstrzymać szybko rozprzestrzeniający się ogień.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE