Druga rocznica pandemii COVID-19 w Europie! Kim był pacjent zero?

2022-01-24 11:30
COVID-19 rocznica
Autor: SHUTTERSTOCK COVID-19 rocznica

Już dwa lata Europa żyje z koronawirusem. Dokładnie 24 stycznia 2020 roku wykryto pierwszy na naszym kontynencie przypadek zakażenia Covid-19. Czy pamiętasz, kim był "pacjent zero" i gdzie wykryto pierwsze przypadki koronawirusa w Europie? Kto pierwszy umarł na COVID-19 na naszym kontynencie? Przypominamy początki pandemii, która rozpoczęła się w Europie dokładnie dwa lata temu.

Dwa lata temu, a dokładnie 24 stycznia 2020 roku, oficjalnie wykryto pierwszy na naszym kontynencie przypadek zakażenia COVID-19! Wtedy jeszcze wydawało nam się, że pandemia koronawirusa pozostanie problemem Chin czy Iranu - pierwszych krajów, w których Covid-19 zaczął się rozprzestrzeniać. Mało komu śniło się, że nasze życie niebawem tak bardzo się zmieni - kto wie, być może na zawsze? Przypominamy początki pandemii z okazji drugiej rocznicy jej oficjalnego rozpoczęcia w Europie. Czy pamiętasz, kim był "pacjent zero" i gdzie wykryto pierwsze przypadki koronawirusa w Europie? Zaczęło się we Francji. 24 stycznia 2020 roku potwierdzono oficjalnie pierwsze trzy przypadki koronawirusa. Pacjentem zero był Francuz chińskiego pochodzenia, handlarz winem, który 22 stycznia wrócił z Chin. Kolejne dwa przypadki to chińscy turyści z Wuhan. To jeden z nich, mający 80 lat, był pierwszą ofiarą śmiertelną COVID-19 w Europie. Zmarł na oddziale intensywnej terapii szpitala Bichat-Claude-Bernard w Paryżu.

NIE PRZEGAP: Pandemia koronawirusa. Koniec jest bliski? Ważne obwieszczenie WHO

NIE PRZEGAP: Miliony ludzi nie dostaną WYPŁATY! Bo nie wzięli trzeciej dawki szczepionki

Sonda
Czy chorowałeś na Covid-19?

Co ciekawe, tak naprawdę Covid-19 dotarł do Europy jeszcze w 2019 roku, choć wtedy jeszcze o tym nie wiedzieliśmy. Badania przeprowadzone później - pod kątem koronawirusa - wykazały, że zmarły 27 grudnia 2019 roku pacjent, który nigdy nie był w Chinach, był zakażony właśnie COVID-19. W listopadzie 2019 roku COVID-19 pojawił się z kolei u 73-latka, który zetknął się z Chińczykami na francuskim lotnisku. 4 marca 2020 roku wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Naszym "pacjentem zero" był 66-letni Mieczysław Opałka. Został wyleczony. Przez ostatnie dwa lata w Europie wykryto ponad 104 miliony zakażeń, zmarło 1,2 miliona osób.

NIE PRZEGAP: Fryzjerzy tylko dla zaszczepionych! Przepustka Covid-19

NIE PRZEGAP: Wywiad ujawnia, co Putin chce zrobić z Ukrainą. To może zaskoczyć

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Niedzielski nie najgorzej poradził sobie z pandemią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE