Joe Biden

i

Autor: AP Joe Biden

Gafa prezydenta Joe Bidena! Ogłosił, że do Sojuszu dołączy...

2022-07-02 5:00

Prezydent Stanów Zjednoczonych zaliczył kolejną gafę - ale tym razem błyskawicznie zorientował się w bardzo niezręcznej sytuacji i zdołał obrócić ją w żart. Podczas przemówienia dotyczącego poszerzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego pomylił ze sobą dwa kraje. Ogłosił, że do NATO ma wstąpić... Szwajcaria. Po paru sekundach odwołał swoje słowa, a przy okazji wbił szpilę Władimirowi Putinowi!

Szwecja i Finlandia wejdą do do NAT. Joe Biden pomylił Szwecję ze Szwajcarią

Szwecja i Finlandia zostały oficjalnie zaproszone do NATO - ogłosili przywódcy Sojuszu Północnoatlantyckiego podczas szczytu w Madrycie. Zakulisowe działania w tej kwestii przedstawił w swoim przemówieniu prezydent USA Joe Biden. Stanął na mównicy i opowiedział następującą historię: "Niektórzy spośród amerykańskich dziennikarzy pamiętają, jak odebrałem telefon od przywódcy Finlandii z pytaniem o to, czy może przyjechać i spotkać się ze mną, a następnego dnia spytał: 'Czy poprze pan kandydaturę mojego państwa do NATO?'. A ja wtedy zasugerowałem, żeby zadzwonił do przywódcy Szwajcarii" - mówił Joe Biden. Pomieszał Szwajcarię ze Szwecją. Jednak szybko wychwycił własny błąd. Błyskawicznie zorientował się w bardzo niezręcznej sytuacji i zdołał obrócić ją w żart. Odwołał swoje słowa, a przy okazji wbił szpilę Władimirowi Putinowi.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przesmyk Suwalski i blokada Kaliningradu. "Decyzja musi zostać podjęta do 10 lipca"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kliczko o wojnie na Ukrainie. "Od tego zależy przyszłość Unii Europejskiej"

Sonda
Czy Joe Biden jest dobrym prezydentem?

Gafa Joe Bidena. Prezydent USA obrócił sytuację w żart

"Szwajcaria! Mój Boże! Ekspansja NATO naprawdę zaczyna mnie niepokoić. Szwecja!" - poprawił się Joe Biden, nawiązując do wcześniejszych obaw Kremla związanych z poszerzaniem Sojuszu o kolejne państwa. Podobne wpadki zdarzały się Bidenowi już wcześniej. Ogłosił m.in., że sojusznikiem USA w sprawie Ukrainy jest... Korea Północna, podczas gdy Kim Dzong Un oczywiście po wybuchu wojny na Ukrainie ogłosił, że winę za konflikt ponosi Zachód. Szwecja i Finlandia zostały oficjalnie zaproszone do NATO, a przywódcy Sojuszu zgodzili się na podpisanie protokołów akcesyjnych. Turcja, która wcześniej starała się za wszelką cenę pozostać przyjacielem zarówno Zachodu, jak i Rosji, przestała wreszcie blokować kandydaturę tych państw. W zamian otrzymała obietnicę pomocy w zwalczaniu kurdyjskich bojówek i dopiero to ją przekonało.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin zaczął odpuszczać?! "Te państwa mogą robić, co chcą"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szef wywiadu podaje datę śmierci Putina! "Nie ma przed sobą długiego życia"

Express Biedrzyckiej - Jan Piekło: Biden widzi lepiej i rozsądniej niż europejscy przywódcy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE