Gąsienice zjadają Nowy Jork! "Krajobraz jak po bombie atomowej"

2021-06-22 14:00
Gąsienice zjadają Nowy Jork! Wielka plaga w mieście
Autor: SHUTTERSTOCK Gąsienice zjadają Nowy Jork! Wielka plaga w mieście

Włochate żarłoki otworzyły paszcze i ruszyły na stan Nowy Jork! Region Upstate New York zmaga się z wielką inwazją gąsienic. Chodzi o gąsienice motyla, a konkretnie brudnicy nieparki, po angielsku nazywanej gypsy moth. Ten niebezpieczny szkodnik jest w Stanach Zjednoczonych gatunkiem silnie inwazyjnym. Chrupie wszystko na swojej drodze, a co gorsza, odchody najedzonych gąsienic spadają zewsząd zaczynają pokrywać coraz większe połacie stanu Nowy Jork. Mieszkańcy są przerażeni i mówią, że krajobraz zaczyna wyglądac jak po wybuchu bomby atomowej! Czy uda się ocalić Nowy Jork przed atakiem gąsienic brudnicy nieparki?!

Takiej plagi nie pamiętają najstarsi mieszkańcy stanu Nowy Jork. Region Upstate New York zmaga się z wielką inwazją gąsienic brudnicy nieparki. Włochate żarłoki są wszędzie i zjadają wszystko na swojej drodze. - One ciągle jedzą i jedzą i jedzą, nie ma w ogóle wegetacji, zieleni, wszystko zniknęło, tak jakby wybuchła tutaj bomba atomowa, jak po ataku chemicznym - mówi "New York Post przerażony Dwight Relation, właściciel Rockwood Maples w West Chazy. - To przypomina scenę z Hitchcocka albo Kafki - dodaje. Amerykański urząd Department of Environmental Conservation potwierdza - od dziesięciu lat nie było takiej inwazji, a ta jest największa. Gąsienice brudnicy chrupią wszystko na swojej drodze, a co gorsza, odchody najedzonych gąsienic spadają zewsząd zaczynają pokrywać coraz większe połacie stanu Nowy Jork.

NIE PRZEGAP: Szczepienie na koronawirusa prezentem ślubnym?! Nowy pomysł dla par

- To taki odgłos, jakby w ogródku padało, ohyda! - mówi Shannan Warick z Schuyler portalowi Syracuse.com. Niestety, żarłoczne włochacze składają także jaja wszędzie gdzie popadnie i nie są pod tym względem wybredne... - Brudnica może składać masę jaj wszędzie na dworze, to nie muszą być drzewa - ostrzega Forester Rob Cole z Department of Environmental Conservation. Brudnica nieparka to gatunek motyla z rodziny mrocznicowatych, groźny szkodnik lasów. Do USA został przywieziony w XIX wieku dla celów hodowlanych związanych z produkcją jedwabiu, jednak gąsienice pouciekały z hodowli i rozmnożyły się na wolności.

NIE PRZEGAP: Koszmarny karambol na drodze! Osiem sierot spłonęło żywcem

Pułapka z plastikowej butelki na osy, muchy i inne owady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE