Groźny wirus atakuje dzieci, śmiertelność nawet 37 procent!

2021-08-04 6:26
Wirusy
Autor: Shutterstock

Kolejny wirus wywołuje niepokój naukowców! Fala zakażeń już stała się faktem w USA. Jak alarmuje "New York Times", rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa to nie jedyny problem, z jakim mierzy się służba zdrowia. Zaczyna się epidemia wywołana przez innego wirusa - RSV, który atakuje głównie dzieci i również wywołuje dolegliwości oddechowe. Wirus jest śmiertelnie groźny.

Nowy wirus atakuje! Amerykańscy naukowcy są pewni - wirus RSV to coraz poważniejszy problem. Na razie w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce być może również w Europie. Jak alarmuje "New York Times", w ciągu zaledwie dwóch ostatnich tygodni liczba przypadków RSV stwierdzanych przez lekarzy wzrosła aż o 148 procent, zaś liczba związanych z RSV hospitalizacji o 73 procent. Wirus RSV atakuje głównie dzieci i wywołuje choroby dróg oddechowych. Szczególnie niepokoi fakt, iż patogen rozprzestrzenia się w samym środku lata, bo zazwyczaj nasilenie zakażeń RSV przypada na miesiące zimowe. Czy to oznacza, że zima będzie o wiele trudniejsza niż lato i będziemy już mogli mówić o pandemii? Dzieci w jakim wieku są szczególnie narażone na zakażenie wirusem? Jakie jest zagrożenie?

NIE PRZEGAP: Chorwacja też płonie! Na miejscu są Polacy, ogień blisko lotniska

NIE PRZEGAP: KONIEC małżeństwa Billa Gatesa! Wiemy, ile dostała Melinda Gates

Wirus RSV atakuje dzieci w każdym wieku, od niemowląt po nastolatki. Jakie jest zagrożenie? Niestety, w przypadku dzieci z chorobami współistniejącymi - bardzo poważne. U większości małych pacjentów kończy się na objawach przypominających przeziębienie, występują katar, kaszel, gorączka. Ale dzieci z wadami serca czy chorobami płucnymi reagują na RSV o wiele gorzej. Dochodzi do ciężkiego zapalenia płuc, a śmiertelność w tej postaci dochodzi nawet do 37 proc. "Po wielu miesiącach z zerem lub kilkoma pediatrycznymi przypadkami covidowymi, teraz widzimy niemowlęta, dzieci i nastolatków powracających do szpitali, coraz więcej każdego dnia" - pisze na Twitterze dr Heather Haq ze szpitala dziecięcego w Houston.

NIE PRZEGAP: Skandal w rodzinie królewskiej! Mąż zdradzał księżniczkę z modelkami?!

NIE PRZEGAP: Naukowcy ujawnili czarny scenariusz. Obowiązek szczepień to mus?

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE