Chorwacja też płonie! Na miejscu są Polacy, ogień blisko lotniska

2021-08-03 11:38
Pożar w pobliżu lotniska w Chorwacji
Autor: Paweł Kicowski/Super Express

Groźne pożary pustoszą sławne kurorty w Turcji i w Europie, a teraz ogień pojawił się także w Chorwacji! Płoną lasy w pobliżu Splitu, w którym mieszka 178 tysięcy ludzi, a obecnie dochodza do tego turysści z całego świata. Na miejscu są także Polacy. Nasz korespondent Paweł Kicowski opowiedział nam o akcji gaśniczej i ewakuacji! Będzie kolejna katastrofa w turystycznym raju?

Kolejny kraj zaatakowany przez wielkie pożary! Tym razem chodzi o Chorwację, turystyczny raj bardzo często odwiedzany także przez Polaków. Niestety, płomienie pojawiły się już także tam, a wysokie temperatury i silny wiatr sprawiają, że akcja gaśnicza jest niezwykle trudna. Na miejscu jest nasz korespondent Paweł Kicowski. Na zdjęciach, jakie wysłał "Super Expressowi", widać potężne kłęby dymu tuż obok jednej z najsłynniejszych chorwackich miejscowości. "Pożar w pobliżu lotniska w Split, trwa akcja gaśnicza z lądu i powietrza. Strażacy ewakują okolicznych mieszkańców. Pożar jest skierowany w stronę miasta Split o liczbie mieszkańców 178 tysięcy" - relacjonuje. Płomienie pojawiły się na wzburzał Trogir, a chociaż na razie brak na szczęście doniesień o bezpośrednim zagrożeniu dla domów, prowadzona jest ewakuacja. Dym z pożarów dotarł w pobliże lotniska, paraliżując ruch lotniczy.

NIE PRZEGAP: Książę Harry przestanie być księciem?! Powstał już dokument

NIE PRZEGAP: Naukowcy ujawnili czarny scenariusz. Obowiązek szczepień to mus?

W mediach społecznościowych pojawiają się wpisy przestraszonych turystów. "Hello, utknęliśmy w Splicie na lotnisku, czekamy na taksówkę, która miała nas zawieźć do hotelu. Nasz lot był opóźniony o dwie godziny z powodu pożarów. Nikt nie odpowiada na nasze telefony, Proszę, pomóżcie" - pisze jedna z turystek. "Ponad stu strażaków jest na miejscu, a posiłki wciąż nadciągają. Pożar przemieszcza się w kierunku południowo-wschodnim" - mówi dowódca straży pożarnej Ivan Kovačević w rozmowie z portalem 24sata.

NIE PRZEGAP: Skandal w rodzinie królewskiej! Mąż zdradzał księżniczkę z modelkami?!

NIE PRZEGAP: Naukowcy ujawnili czarny scenariusz. Obowiązek szczepień to mus?

Donald Tusk z rodziną w knajpie w Chorwacji. Co zamawia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE