Naukowcy ujawnili czarny scenariusz. Obowiązek szczepień to mus?

2021-08-02 10:30
szczep
Autor: pixabay

Czy szczepienia na koronawirusa staną się obowiązkowe dla wszystkich? Już teraz we Francji, Wielkiej Brytanii czy Włoszech obowiązek przyjmowania preparatu przeciwko Covid-19 jest obowiązkiem niektórych grup zawodowych. Tymczasem szef federacji szpitali bez ogródek przedstawił czarny scenariusz rozwoju pandemii i twierdzi, że bez obowiązku szczepień dla wszystkich nigdy nie wróćimy do normalności.

Prędzej czy później zostaną wprowadzone obowiązkowe szczepienia na koronawirusa? Już teraz akcja szczepień wywołuje masowe protesty, a społeczeństwo jest podzielone w tej kwestii niemal dokładnie na pół. Jedni po prostu twierdzą, że przyjmowanie jakichkolwiek szczepionek powinno być dobrowolne, inni wierzą w teorie spiskowe na temat szczepień, inni lekceważą zagrożenie kolejnymi lockdownami. W efekcie odsetek zaszczepionych dwiema dawkami to w przypadku Polski 41,97 proc. całego społeczeństwa, a w przypadku Włoch 60 proc. Co się stanie, jeśli zdecydowana większość ludzi się nie zaszczepi? Szef federacji francuskich szpitali Frederic Valletoux mówi w wywiadzie dla "Journal du Dimanche", że jedynym ratunkiem jest obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich. A to z powodu czarnego scenariusza rozwoju pandemii. Jak mogą potoczyć się wydarzenia w ciągu najbliższych paru miesięcy?

NIE PRZEGAP: Skandal w rodzinie królewskiej! Mąż zdradzał księżniczkę z modelkami?!

Szef francuskiej rządowej Rady Naukowej prof. Jean-Francois Delfraissy uważa, że jeszcze w sierpniu we Francji liczba nowych dziennych zakażeń koronawirusem gwałtownie wzrośnie i może wynieść około 50 tysięcy dziennie, zaś jesienią pojawi się kolejna po Delcie i Delcie Plus mutacja koronawirusa. - Istnieją granice tego, co można osiągnąć, stosując półśrodki. Obowiązkowe szczepienia to rozwiązanie proste, jasne i skuteczne, podczas gdy wprowadzanie w życie paszportu sanitarnego jest niezwykle skomplikowane. Nie mamy już tego luksusu, by posługiwać się półśrodkami. Wskaźniki wszędzie pokazują wzrost liczby zakażeń - powiedział szef federacji francuskich szpitali Frederic Valletoux.

NIE PRZEGAP: Księżniczka NIE WRACA do pałacu! Będzie rozwód z księciem?

NIE PRZEGAP: Sos pomidorowy, 400 złotych i basen za darmo! Trzeba zrobić jedną rzecz

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE