Joanna Fabisiak w Polskiej Szkole i… Amber Steak House

2015-06-10 2:00

Polska posłanka pod wrażeniem Greenpointu. – To niesamowite poznać osobiście ludzi, którzy robią tak wiele dobrego robią na rzecz Polonii i polonijnej młodzieży – mówi nam posłanka na polski Sejm, Joanna Fabisiak, która w poniedziałek odwiedziła Greenpoint.

Pani poseł, która zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz w Komisji Łączności z Polakami za Granicą odwiedziła Greenpoint i spotkała się z polonijnymi liderami. Zanim pojechała do Konsulatu Generalnego RP na Manhattanie, zajrzała do Amber Steak House gdzie poznała Henryka Skrodzkiego - tegorocznego marszałka Greenpointu. Zobaczyła również gdzie uczą się dzieci z Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie.

– Jestem dumna, że rozsiana po całym świecie Polonia jest w stanie pielęgnować tradycje przodków i kultywować język polski wśród najmłodszych. Poznanie marszałka polskiej dzielnicy było wielką przyjemnością – mówi Joanna Fabisiak redakcji „Super Expressu”.

To dzięki pani poseł polonijni uczniowie mogą poznawać historię Polski w ciekawy sposób, biorąc udział w konkursie „Być Polakiem” organizowanym przez Fundację Świat na Tak. W poniedziałek spotkała się z koordynatorem tego konkursu w Nowym Jorku - Danutą Bronchard oraz honorowym przewodniczącym Bożeną Kamińską.

– Osobiste spotkania Polonii z przedstawicielami polskiego sejmu umacniają nas, polonijnych pedagogów w działaniu. Dają nam energię i potwierdzają, że to, co robimy podczas zajęć w polonijnych szkołach z młodzieżą, przynosi pozytywne rezultaty – mowi Danuta Bronachard, dyrektorka Polskiej Szkoły im Marii Konopnickiej na Greenpoincie.

- W tym roku udział w konkursie wzięło ponad 500 polonijnych uczniów z 25 krajów. Obecnie przygotowujemy się do uroczystej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w Warszawie na Zamku Królewskim – mówi nam Fabisiak.

Wywiad z Joanną Fabisiak już w najbliższym weekendowym wydaniu Super Expressu


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE