Karnawał z Rio ODWOŁANY! „Najpierw szczepienia”

2021-01-24 10:15 mw
Polka rozbujała karnawał w Rio
Autor: Facebook Polka rozbujała karnawał w Rio

Smutne wieści dla miłośników ulicznej samby i karnawału w Brazylii. Właśnie burmistrz Rio de Janeiro ogłosił, że w tym roku słynny karnawał się nie odbędzie. Organizatorzy imprezy mieli nadzieję, że w lipcu odbędzie się przełożona parada, ale urzędnicy odrzucili taką możliwość, mówiąc, że byłoby „to głupio sobie wyobrazić”. Burmistrz dodał, że karnawał powróci w 2022 roku po zaszczepieniu wszystkich Brazylijczyków.

Od kilku miesięcy władze miasta biły się z myślami, czy impreza będzie mogła się odbyć w styczniu. Szkoły samby w Rio, które organizują uroczyste parady, miały nadzieję, że impreza odbędzie się w lipcu, po tym, jak została przełożona ze zwykłego terminu na luty lub marzec, jednak według burmistrza miasta Rio de Janeiro Eduardo Paesa, to głupi pomysł. Na swoim Twitterze wydał jasne stanowisko w tej sprawie. „Głupotą byłoby wyobrażać sobie w tym momencie, że będą istnieć warunki, w których będziemy mogli zorganizować karnawał w lipcu” - napisał. 

Karnawał przyciąga co roku do nadmorskiego miasta miliony turystów, a także ich pieniądze. W tym roku burmistrz Paes wydał jasne stanowisko i zabronił szkołom samby organizację parad. „W 2022 roku (wszyscy odpowiednio zaszczepieni) będziemy mogli świętować życie i naszą kulturę z całą intensywnością, na jaką zasługujemy” - dodał burmistrz na Twitterze. W rzeczywistości brazylijska akcja szczepień rozpoczęła się dopiero w poniedziałek z początkowymi sześcioma milionami dawek dostępnych dla 212 milionów mieszkańców kraju. Szpitale - szczególnie w północnym stanie Amazonii w Brazylii - walczą o łóżka i tlen, aby leczyć pacjentów. Brazylia boryka się z drugą falą pandemii od listopada, z ponad tysiącem zgonów dziennie na COVID-19 i ogólną liczbą ponad 214 000 zgonów - ustępując tylko Stanom Zjednoczonym.

Lubelskie restauracje organizują zrzutki online, żeby przetrwać epidemię
Najnowsze