Wołodymyr Zełenski, Wladimir Putin

i

Autor: AP Wołodymyr Zełenski, Wladimir Putin

Wojna na Ukrainie

Kiedy skończy się wojna na Ukrainie? Podano możliwą datę. Jest jeden warunek

2022-10-14 8:50

Będzie koniec wojny na Ukrainie czy eskalacja i wojna Rosji z NATO? Niemal wszyscy mają nadzieję na to, że to pierwsze! Teraz Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego dał nadzieję na zakończenie rosyjskiej agresji. Przedstawiciel ukraińskich władz podał prawdopodobną datę zakończenia wojny na Ukrainie.

Koniec wojny na Ukrainie czy III wojna światowa? Doradca Zełenskiego podaje daty

Kiedy wreszcie będzie pokój, kiedy skończy się wojna na Ukrainie? Na samym początku rosyjskiej agresji Władimir Putin był pewien, że wojna potrwa kilka dni, Rosja zdobędzie Kijów, a potem pogrozi Zachodowi. Stało się inaczej. Rosyjskie wojska skompromitowały się, a okupowane przez Putina terytoria są teraz sukcesywnie odbijane przez ukraińską armię. Nie pomogło straszenie dyktatora, który powiedział, że atak na zaanektowane przez niego obwody chersoński, zaporoski, doniecki i ługański to teraz to samo, co atak na Federację Rosyjską. Ukraińcy posuwają się naprzód. Teraz Rosjanie po cichu nakazali swoim obywatelom ucieczkę z okolic Chersonia dla ich własnego bezpieczeństwa. Jednocześnie Rosja grozi atomem i jedni uważają, że to wbrew słowom Putina to jednak tylko blef, a inni wręcz przeciwnie. Przykładowo wiceszef MON Marcin Ociepa powiedział, że "prawdopodobieństwo bezpośredniego konfliktu Rosji z NATO jeszcze w tej dekadzie XXI wieku wynosi obecnie 50 proc". Ale są i bardziej optymistyczne prognozy. Teraz Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego dał nadzieję na zakończenie rosyjskiej agresji na Ukrainie.

"Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wojna może zakończyć się już zimą tego roku lub wiosną 2023 roku"

Przedstawiciel ukraińskich władz podał prawdopodobną datę zakończenia wojny na Ukrainie. "Ukraina jest gotowa do zwycięstwa, jeśli wszystko pójdzie dobrze, wojna może zakończyć się już zimą tego roku lub wiosną 2023 roku" - powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak dodał, jest jeden warunek. Wojna skończy się "tylko wtedy, gdy sprzyjać będą okoliczności", czyli "opinie w Europie oraz chęć pokonania Rosji i dostarczenia broni (Ukrainie)". O podobnym przedziale czasowym mówił niedawno szef białoruskiego KGB Iwan Tertel. Jego zdaniem przełom w wojnie w Ukrainie nastąpi między listopadem a lutym 2023 roku.

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Piekło o rosyjskim ataku jądrowym: "Jeśli Putin podejmie taką decyzję, będzie ona ostatnia w jego życiu" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany