Kolejne trzęsienie ziemi w Grecji! Wstrząsy były odczuwalne w wielu kurortach

2021-10-19 16:29
Trzęsienie na Morzu Śródziemnym
Autor: EAST NEWS Trzęsienie na Morzu Śródziemnym

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło we wtorek północną część Morza Śródziemnego. Epicentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości 58 km, w pobliżu greckiej wyspy Karpatos, położonej między Kretą a Rodos. Wstrząsy jednak były odczuwalne także w Turcji, Egipcie, Izraelu, Palestynie, w Libanie i na Cyprze. Trzęsienie miało magnitudę 6,4.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, najsilniejsze wstrząsy były odczuwalne w greckich kurortach: na Rodos, Krecie i Santorini, a także w tureckim regionie Antalya. Oprócz tego trzęsienie poczuli także jeszcze mieszkańcy Izraela, Palestyny, Cypru i Libanu. Świadkowie relacjonowali, że trzęsienie trwało około pół minuty. To nie były pierwsze wstrząsy, jakie miały swoje epicentrum w Grecji w ostatnim czasie. W ciągu paru tygodni dwukrotnie zatrzęsła się ziemia na Krecie. Niestety, wówczas jedna osoba zginęła, a liczne budynki mieszkalne zostały uszkodzone. Jak czytamy w PAP, ekspert ds. sejsmologii stwierdził, że wtorkowe trzęsienie pochodziło z innego uskoku i że nie ma obaw co do wystąpienia wstrząsów wtórnych. Wtorkowe wstrząsy nie spowodowały żadnych ofiar w ludziach. 

Pożary w kurortach. Francja, Portugalia, Włochy
Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś trzęsienie ziemi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE