Koniec głodówki Nawalnego. „Życzcie mi szczęścia”

2021-04-23 14:14 Marta Woźniak
Nawalny traci czucie w rękach
Autor: AP Nawalny traci czucie w rękach

Aleksiej Nawalny kończy strajk głodowy w kolonii karnej w miejscowości Pokrow. Opozycjonista Kremla ogłosił głodówkę ponad trzy tygodnie temu. Domagał się leczenia, a jego lekarze alarmowali władze, by otrzymał pomoc medyczną jak najszybciej. Jego stan zdrowia gwałtownie się pogarszał. W końcu ogłoszono, że Nawalny skończył strajk głodowy.

Lekarz Nawalnego dr Jaroslav Ashikhmin mówł na początku tego tygodnia, że jego stan zdrowia 44-letniego krytyka Kremla gwałtownie się pogarszał, a sam opozycjonista może być bliski śmierci. Wyniki badań, które otrzymał od rodziny Nawalnego wskazują, że Nawalny może stracić życie w związku z bardzo wysokim poziomem potasu w organizmie.

PRZECZYTAJ Nawalny może umrzeć w każdej chwili. Strajk głodowy niszczy mu nerki i serce

Na Twitterze pojawiały się rozpaczliwe wołania o pomoc dla Nawalnego. „Aleksiej ma niewydolność nerek. W każdej chwili mogą wystąpić poważne zaburzenia rytmu serca: migotanie komór, aż do zatrzymania akcji serca. Musimy działać już teraz! Nawalny przebywa nielegalnie w więzieniu od 90 dni”.

Skapciały Putin na Syberii. Aż żal patrzeć. Co się stało? Komentarz Adama Federa [WIDEO].

W końcu Nawalny ogłosił, że po 24 dniach kończy strajk głodowy. Poinformowała o tym m.in. dziennikarka CNN, Bianna Golodryga. „Po 24 dniach Nawalny został zbadany przez lekarzy i tym samym kończy strajk głodowy” - podała na Twitterze. Na Instagramie Aleksieja Nawalnego pojawił się zaś obszerny wpis. „Przyjaciele, moje serce jest pełne miłości i wdzięczności dla was, ale nie chcę, aby ktokolwiek przeze mnie cierpiał fizycznie. Nie cofam wymogu przyjęcia do mnie niezbędnego lekarza - tracę wrażliwość części rąk i nóg i chcę zrozumieć, co to jest i jak to leczyć, ale biorąc pod uwagę postępy i wszystkie okoliczności, zaczynam wychodzić ze strajku głodowego. Zgodnie z zasadami zajmie to te same 24 dni i, jak mówią, jest to jeszcze trudniejsze. Więc życzę szczęścia” - przekazał Nawalny.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze