Koronawirus obostrzenia. Podróże po Unii Europejskiej - będą ważne zmiany!

2021-05-03 14:10
Szef WHO zdradził kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Jednocześnie apeluje, żeby nie znosić restrykcji
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Ograniczenia w podrożach związane z pandemią koronawirusa mogą zostać niebawem zmienione. Chodzi o kraje Unii Europejskiej, więc zmiany te są szczególnie istotne dla Polakow. Co zmieni sie w koronawirusowych obostrzeniach, jeśli chodzi o podroże do krajów Unii Europejskiej? Czy zmiany te wprowadzone zostaną jeszcze przed wakacjami 2021? Komisja Europejska wystąpiła z propozycją ważnych nowych przepisów. Czy bez przeszkód wyjedziemy za granicę w te wakacje, jakie są warunki?

Czy pojedziemy na wakacje za granicę? Polacy czekają na wytyczne związane z podróżami podczas wakacji 2021 i pandemii koronawirusa. Dziś Komisja Europejska wystąpiła do swoich wszystkich państw członkowskich z wnioskiem o złagodzenie obowiązujących teraz w przypadku podróży do Unii Europejskiej. Komunikat Komisji Europejskiej głosi: "Komisja proponuje zezwolenie na wjazd do UE - z innych niż istotne powodów - nie tylko wszystkim osobom pochodzącym z krajów o dobrej sytuacji epidemiologicznej, ale także wszystkim osobom, które otrzymały ostatnią zalecaną dawkę szczepionki zatwierdzonej w UE. Można to rozszerzyć na szczepionki, które przeszły procedurę awaryjnego dopuszczenia przez WHO".

NIE PRZEGAP: Nowa mutacja koronawirusa! Jak groźne jest Bagnacavallo?

Czy oznacza to, że osoby zaszczepione nie mają się czego obawiać i mogą planować zagraniczne podróże na wakacje 2021? Jest jedna okoliczność, która może pokrzyżować wakacyjne plany Polaków związane z zagranicznymi podróżami. Chodzi o możliwość pojawienia się nowych mutacji koronawirusa. "Jednocześnie pojawienie się niepokojących wariantów koronawirusa wymaga dalszej czujności. Dlatego jako środek zaradczy Komisja proponuje nowy mechanizm +hamulca bezpieczeństwa+, który należy koordynować na szczeblu Unii i który ograniczyłby ryzyko dostania się takich wariantów do UE. Umożliwi to państwom członkowskim szybkie i tymczasowe ograniczenie do ścisłego minimum wszystkich podróży z krajów dotkniętych katastrofą na czas potrzebny do wprowadzenia odpowiednich środków sanitarnych".

NIE PRZEGAP: Emerytury Gwiazd. Nie uwierzysz na jakie świadczenie może liczyć Zbigniew Buczkowski!

Pożegnanie podróżnika Aleksandra Doby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE