Szef WHO zdradził kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Jednocześnie apeluje, żeby nie znosić restrykcji

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Koronawirus obostrzenia. Podróże po Unii Europejskiej - będą ważne zmiany!

2021-05-03 14:10

Ograniczenia w podrożach związane z pandemią koronawirusa mogą zostać niebawem zmienione. Chodzi o kraje Unii Europejskiej, więc zmiany te są szczególnie istotne dla Polakow. Co zmieni sie w koronawirusowych obostrzeniach, jeśli chodzi o podroże do krajów Unii Europejskiej? Czy zmiany te wprowadzone zostaną jeszcze przed wakacjami 2021? Komisja Europejska wystąpiła z propozycją ważnych nowych przepisów. Czy bez przeszkód wyjedziemy za granicę w te wakacje, jakie są warunki?

Czy pojedziemy na wakacje za granicę? Polacy czekają na wytyczne związane z podróżami podczas wakacji 2021 i pandemii koronawirusa. Dziś Komisja Europejska wystąpiła do swoich wszystkich państw członkowskich z wnioskiem o złagodzenie obowiązujących teraz w przypadku podróży do Unii Europejskiej. Komunikat Komisji Europejskiej głosi: "Komisja proponuje zezwolenie na wjazd do UE - z innych niż istotne powodów - nie tylko wszystkim osobom pochodzącym z krajów o dobrej sytuacji epidemiologicznej, ale także wszystkim osobom, które otrzymały ostatnią zalecaną dawkę szczepionki zatwierdzonej w UE. Można to rozszerzyć na szczepionki, które przeszły procedurę awaryjnego dopuszczenia przez WHO".

NIE PRZEGAP: Nowa mutacja koronawirusa! Jak groźne jest Bagnacavallo?

Czy oznacza to, że osoby zaszczepione nie mają się czego obawiać i mogą planować zagraniczne podróże na wakacje 2021? Jest jedna okoliczność, która może pokrzyżować wakacyjne plany Polaków związane z zagranicznymi podróżami. Chodzi o możliwość pojawienia się nowych mutacji koronawirusa. "Jednocześnie pojawienie się niepokojących wariantów koronawirusa wymaga dalszej czujności. Dlatego jako środek zaradczy Komisja proponuje nowy mechanizm +hamulca bezpieczeństwa+, który należy koordynować na szczeblu Unii i który ograniczyłby ryzyko dostania się takich wariantów do UE. Umożliwi to państwom członkowskim szybkie i tymczasowe ograniczenie do ścisłego minimum wszystkich podróży z krajów dotkniętych katastrofą na czas potrzebny do wprowadzenia odpowiednich środków sanitarnych".

NIE PRZEGAP: Emerytury Gwiazd. Nie uwierzysz na jakie świadczenie może liczyć Zbigniew Buczkowski!

QUIZ. Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej? NOWY test tylko dla ekspertów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się syn Meghan Markle i księcia Harry'ego?
Pożegnanie podróżnika Aleksandra Doby