W. Brytania. Pierwsze zdjęcie Karola III w pracy

i

Autor: AP/Victoria Jones W. Brytania. Pierwsze zdjęcie Karola III w pracy

Pierwsze zdjęcie

Król Karol III w pracy. Pałac Buckingham pokazał wyjątkowe zdjęcie ze słynną czerwoną skrzynką

2022-09-24 20:02

Pałac Buckingham opublikował w sobotę pierwsze zdjęcie nowego króla Karola III przy pracy - ze słynną czerwoną skrzynką, w której brytyjscy monarchowie codziennie otrzymują rządowe dokumenty. Fotografia znacząco odbiega od oficjalnych portretów, na których monarcha zwykle siedzi prosto przy biurku - zwróciła uwagę stacja BBC.

Król nie patrzy w obiektyw, lecz w kierunku leżących w skrzynce dokumentów, sięgając po nie, a zdjęcie zostało wykonane bez żadnego oświetlenia studyjnego, lecz jedynie przy użyciu światła wpadającego przez okno, wskutek czego twarz Karola III jest częściowo w półcieniu. BBC wyjaśnia, że w portretach członków rodziny królewskiej często zawarte są subtelne przesłania, zatem ten pokazuje, że nowy król - mimo żałoby zasygnalizowanej czarnym krawatem - od razu wziął się do pracy. Zarazem stojąca za nim fotografia, przedstawiająca jego rodziców, Elżbietę II i księcia Filipa, podarowana przez nich w 1951 r. ojcu Elżbiety II, Jerzemu VI, symbolizuje ciągłość monarchii.

Czytaj też: Szok! Meghan szantażowała księcia Harry'ego? Groziła, że go rzuci, jeśli nie zrobi jednej rzeczy

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała

W czerwonych skrzynkach brytyjscy monarchowie otrzymują dokumenty od ministrów brytyjskiego rządu, a także z krajów, w których są głową państwa i krajów Wspólnoty Narodów oraz informacje o spotkaniach i inne informacje. Elżbieta II dostawała taki pakiet dokumentów w czerwonej skrzynce codziennie, z niedzielami i świętami włącznie, z wyjątkiem dnia Bożego Narodzenia.

Czytaj też: Putin ukrywa prawdziwy cel mobilizacji. Prawda jest szokująca! "Skala poraża"

Sonda
Czy Karol będzie dobrym królem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają