coca cola

i

Autor: "Super Express"

Lata tradycji do śmietnika! Na rynek wchodzi Coca-cola z... ALKOHOLEM!

2018-05-31 12:36

Pomimo tego, że od dziesięcioleci Coca-cola jest często mieszana z napojami wyskokowymi, to jednak od 125 lat amerykański koncern przestrzegał zasady, aby samemu nie wprowadzać do swojego flagowego produktu żadnego alkoholu. Jak to jednak w życiu bywa, większość tego typu tradycji ma swój koniec. Tak też stanie się w tym przypadku, ponieważ władze Coca-coli podjęły decyzję o wprowadzeniu na rynek napoju z dodatkiem alkoholu (dochodzącym nawet do 7%)!  

Już niedługo w Japonii pojawi się możliwość nabycia napoju Coca-Cola-Alkopop, który będzie miał od 3 do 8 procent alkoholu. Co więcej, od razu na start przygotowano parę różnych wariantów smakowych, np. cytrynowy, winogronowy lub też smaku kiwi. Jak donosi "The Daily Telegraph" za recepturą nowej, alkoholowej wersji Coca-coli stoi japoński oddział firmy, który stworzył odmianę popularnego w tym kraju drinka chuhai. Napój ten to połączenie japońskiej wódki ze smakową wodą gazowaną. Można domniemywać, że w tym wypadku wodę smakową zastąpi „coca-colowa baza”, tak więc napój może być tym samym, jak powszechnie znany miks wódki z Colą.

Prezes japońskiego oddziału firmy, Jorge Garduno tłumaczył: - Nie jest typowe w innych krajach, by sprzedawać napoje typu alcopop w tym samym systemie co napoje bezalkoholowe. To dobry pomysł byśmy wypróbowali swoich sił w tym segmencie. Nigdy wcześniej nie eksperymentowaliśmy z kategorią napojów alkoholowych. To przykład tego, jak wciąż staramy się sięgać poza nasz podstawowy obszar działalności.

Niestety, nie jest wiadome czy Coca-Cola zdecyduje się wprowadzić nowy produkt na rynek europejski.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany