3 króli

i

Autor: AP 3 króli

Ruszają Orszaki Trzech Króli

Najwspanialszy Orszak Trzech Króli 2023?! Świąteczny pochód w Hiszpanii zachwyca

2023-01-06 10:30

Orszaki Trzech Króli przejdą dzisiaj w ośmiuset polskich miastach, a tymczasem na świecie niektóre pochody świąteczne już przeszły. Szczególnie zachwycają obchody święta Trzech Króli w Hiszpanii. W czwartek ulicami między innymi Madrytu przeszła wielka, kolorowa parada. Jeden ze zwyczajów szczególnie podoba się dzieciom. Zobacz zdjęcia!

Orszak Trzech Króli 2023. Niezwykłe obchody świąteczne w Hiszpanii. Dzieci obrzucone cukierkami

Orszaki Trzech Króli to tradycyjne świąteczne pochody, które przechodzą ulicami miast dla uczczenia dnia 6 stycznia. Dzisiaj takie parady przejdą w ośmiuset polskich miastach. Jednak niektóre takie pochody za granicą już się odbyły. W Hiszpanii parady odbywają się już 5 styczna, w przeddzień Święta Trzech Króli. Wiele z nich zachwycało przepychem i pomysłowością! Tak było między innymi w Madrycie. Ulicami przeszedł orszak z szopką, przebranymi królami, był nawet zabytkowy strażacki wóz Magirus ustrojony w świąteczne dekoracje. Grupa osób przebranych za anioły niosła piękne srebrne gwiazdy, jedna osoba unosiła się w powietrzu zaczepiona o wielki pęk białych balonów. Świta królewska liczyła 11 karet i 220 paziów, było nawet kilka mechanicznych słoni. Jeden ze zwyczajów szczególnie podobał się dzieciom. Polega on na tym, że uczestnicy parady rzucają w tłum gapiów cukierki, a dzieci trzymają przed sobą torby, pudełka, a nawet poszewki na poduszki i starają się złapać jak najwięcej łakoci.

Prezenty na Święto Trzech Króli. Zamiast rózgi dostaje się węgiel

W tym roku obchody Święta Trzech Króli w Hiszpanii odbywają się pod hasłem pokoju i solidarności z Ukrainą. Podczas parady w Madrycie wystąpił chór dzieci ukraińskich. Nie wszyscy wiedzą, że w Hiszpanii to właśnie Święto Trzech Króli dzieci dostają prezenty. W czwartek wieczorem zostawiają gdzieś w domu wodę i jedzenie dla zdrożonych króli, a rano znajdują tam prezenty. zgodnie z tradycją niegrzeczni dostają nie rózgi, a... węgiel. Cóż, w dzisiejszych czasach byłaby to raczej dobra nagroda!

Sonda
Czy obejrzysz w tym roku Orszak Trzech Króli?

QUIZ. Święto Trzech Króli. Takich pytań o ten dzień nijak się nie spodziewacie

Pytanie 1 z 15
Ryszard Petru jako poseł przekonywał, że króli było...
Przygotowania do Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany