Szczepionka

i

Autor: Getty Images

NOWA szczepionka na koronawirusa! Novavax "czarnym koniem"

2021-05-03 17:15

Nowa szczepionka na koronawirusa już niebawem na rynku? Dotychczasowe szczepionki to Pfizer, AstraZeneca, Moderna czy Johnson&Johnson. Teraz pojawiła się nowa amerykańska firma, która wypuściła na rynek preparat pod nazwą Novavax, już nazywany przez portal "Politico" czarnym koniem rynku szczepionek na koronawirusa. Szczepionka Novavax jest według "Politico" "najbardziej obiecującą szczepionką przeciwko koronawirusowi, o której nigdy nie słyszałeś".

Pojawiła się kolejna, jeszcze nowsza szczepionka na koronawirusa. Poza znanymi już preparatami Pfizer, AstraZeneca, Moderna czy Johnson&Johnson pacjenci będą szczepieni również preparatem nieznanej dotąd, nowej amerykańskiej firmy Novavax. Według portalu "Politico" szczepionka na koronawirusa Novavax może bardzo posunąć do przodu ogólnoświatową akcję szczepień, bo jej producent zobowiązał się dostarczyć 100 milionów dawek do Stanów Zjednoczonych do końca 2021 roku oraz aż 1,1 miliarda dawek do krajów o niskim i średnim dochodzie.

NIE PRZEGAP: Koronawirus obostrzenia. Podróże po Unii Europejskiej - będą ważne zmiany!

Novavax nazywany jest przez portal "Politico" czarnym koniem rynku szczepionek na koronawirusa. Dwudawkowa szczepionka Novavax jest według tego źródła "najbardziej obiecującą szczepionką przeciwko koronawirusowi, o której nigdy nie słyszałeś". Novavax otrzymał już od rządu Stanów Zjednoczonych federalne wsparcie o wartości 1,6 miliarda dolarów. Droga do szczepień tym preparatem jest jednak daleka, zgoda na używanie go w USA lub Europie nie została jeszcze wydana.

NIE PRZEGAP: Menedżer Krawczyka pokazał zdjęcie z Edytą Górniak. To wzrusza do łez

Czy znasz najbardziej szalone plotki o gwiazdach?

Pytanie 1 z 10
Który gwiazdor miał uprawiać seks z chomikiem?
Gigantyczne kolejki do szczepień na placu Bankowym w Warszawie