Nowy śmiertelnie niebezpieczny wirus z Chin już w Europie! Oficjalne potwierdzenie

2020-01-24 21:06 oprac. AG
Pokswirusy - charakterystyka, choroby, leczenie
Autor: Getty Images

Koronawirus, który rozprzestrzenia się w Chinach już dotarł do Europy. We Francji potwierdzono występowanie tego wirusa u dwóch osób. Chorzy mają objawy podobne do grypy: kaszel, katar, gorączka. Dodatkowo dochodzi ostre zapalenie płuc, a co za tym idzie, niewydolność oddechowa.

Koronawirus wywołujący chorobę podobną do grypy pierwszy raz zaatakował w Chinach. Zmarło już 26 osób zakażonych tym wirusem wywołującym ostre zapalenie płuc i objawy podobne do grypy. Mamy kolejną dramatyczną informację. Już jest pewne, że wirus dotarł do Europy. Wykryto go u dwóch osób przebywających we Francji. Jak podała francuska minister zdrowia Francji Agnes Buzyn, we Francji pojawiły się dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan. To pierwsze osoby w Europie, u których stwierdzono ten koronawirus. Francuska minister Agnes Buzyn za prawdopodobne uznała, że przypadków zachorowań może być więcej.

Paraliż metra przez pluskwy

Wirus pierwszy raz zaatakował w Chinach. Jednak wykryto go u ludzi także w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Stanach Zjednoczonych. Teraz dotarł do Europy Zachodniej.

Jak się go ustrzec? Należy stosować takie same środki ostrożności i higieny jak przy chorobach grypopochodnych. Przede wszystkim unikać kontaktu z osobami potencjalnie zakażonymi, często myć ręce, nie przemęczać się, jeść witaminy i wysypiać się. Osoby z podejrzanymi objawami natychmiast muszą zgłosić się do lekarza. Najbardziej narażone na powikłania są osoby starsze i dzieci.

Wirus atakuje Europę

Najnowsze