Pułkownik GRU znaleziony martwy

i

Autor: Vadim Ghirda/AP; Twitter Pułkownik GRU znaleziony martwy

sukces ukraińskich służb

O jednego kata Putina mniej! Pułkownik GRU zlikwidowany!

2023-02-06 16:24

Siergiej Poliakow był pułkownikiem GRU, który dowodził 14. elitarną brygadą Gwardii Separatystów, walczącej w Ukrainie od początku wojny. Ukraińskie służby właśnie pochwaliły się, że zbrodniarza wojennego udało im się zlikwidować w obwodzie donieckim. Wiadomość ta jest bardzo budująca dla walczących Ukraińców, ponieważ oddział Poliakowa zaangażowany był w zbrodnie na ludności cywilnej

Pułkownik GRU Siergiej Poliakow został znaleziony martwy w obwodzie donieckim, gdzie dowodził 14. elitarną brygadą Gwardii Separatystów - taką informację przekazał ukraiński kanał 24. Rosjanin dowodził swoim oddziałem od początku wybuchu wojny w Ukrainie. Przez ostatnie miesiące żołnierze z jego elitarnej jednostki toczyli ciężkie walki w obwodzie charkowskim. Tam nie odnosili większych sukcesów, dlatego padł rozkaz, by zajęli się operacjami pod Donieckiem.

W jakich okolicznościach Poliakow został zlikwidowany i gdzie dokładnie to nastąpiło, nie wiadomo. Jego śmierć potwierdzono jednak w rosyjskim portalu społecznościowym VKontakte.

Jak wskazuje kanał 24, ludzie Poliakowa mogli być odpowiedzialni za zbrodnie wojenne na cywilach w Izium i innych miejscowościach pod Kijowem

Rosjanie muszą teraz wybrać nowego dowódcę, a taki obrót spraw spowolni ich działania w tym regionie. Ponadto może przełożyć się to na lokalne sukcesy oddziałów Kijowa w regionie, kiedy to Rosjanie są zdezorganizowani.

Sonda
Czy wierzysz, że Putin zostanie zabity?
Express Biedrzyckiej - dr Małgorzata BONIKOWSKA
Nasi Partnerzy polecają