Zmarł Sir Michael Gambon

i

Autor: AP, MAT. PRASOWE

Śmierć gwiazdora kina

Odszedł czarodziej Dumbledore z "Harry'ego Pottera"! Michael Gambon nie żyje

2023-09-28 14:14

Smutne wieści ze świata kina! Zmarł Michael Gambon, sławny aktor znany między innymi z roli czarodzieja imieniem Dumbledore w paru filmach o Harrym Potterze. 82-letni gwiazdor z Irlandii zmarł w szpitalu po walce z zapaleniem płuc. Śmierć aktora potwierdziła jego rodzina w oświadczeniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych i w prasie.

Michael Gambon nie żyje. Odtwórca roli czarodzieja z "Harry'ego Pottera" zmarł po walce z zapaleniem płuc w wieku 82 lat

„Jesteśmy zdruzgotani informacją o śmierci Sir Michaela Gambona. Ukochany mąż i ojciec, Michael zmarł spokojnie w szpitalu, z żoną Anne i synem Fergusem czuwającymi przy jego łóżku, po walce z zapaleniem płuc. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym bolesnym czasie i dziękujemy za przesłane wyrazy wsparcia i miłości” – głosi oświadczenie, które rodzina zmarłego w czwartek, 28 września Michaela Gambona (+82 l.) opublikowała za pośrednictwem "The Guardian". Kim był Michael Gambon? Urodzony w Dublinie aktor znany jest między innymi jako czarodziej Dumbledore z kilku filmów cyklu o Harrym Potterze. Był jednym z kilku odtwórców tej roli. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o karierę filmową Michaela Gambona. Niektóre z najbardziej znanych ról zagrał w takich filmach, jak „Śpiewający detektyw” czy „Gosford Park”.

Kim był Dumbledore, czarodziej z "Harry'ego Pottera"? Tak zapamiętamy odtwórcę tej sławnej roli

Kim był Dumbledore, postać z cyklu książek oraz filmów o Harrym Potterze? Dumbledore to postać, w którą Michael Gambon wcielał się od 2022 roku po śmierci poprzedniego jej odtwórcy, Richarda Harrisa. Potężny czarodziej Dumbledore to w cyklu o Harrym Potterze dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Charakterystyczne cechy tego czarownika to długie, siwe włosy i niebieskie oczy oraz okulary-połówki. Właśnie w ten sposób wielu fanów zapamięta zmarłego aktora Michaela Gambona.

Sonda
Które zaklęcie z Harry'ego Pottera mogłby być Twoim ulubionym w prawdiwym życiu?

Harry Potter QUIZ: Jak dobrze znasz nauczycieli Hogwartu?

Pytanie 1 z 14
Gdzie profesor Quirrell po raz pierwszy spotyka Harry'ego?
Gotuj jak Harry Potter (PRZEPISY) | ESKA XD - Fit vlog #40
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany