Pierwszy wywiad Aleca Baldwina od strzelaniny. Szokujące wyznanie: Nie pociągnąłem za spust!

i

Autor: AP Alec Baldwin był gościem George'a Stephanopoulosa

Pierwszy wywiad Baldwina od strzelaniny. Szokujące wyznanie: "Nie pociągnąłem za spust!"

2021-12-02 9:49

Alec Baldwin (63 l.), który 21 października przypadkowo zastrzelił operatorkę Halynę Hutchins (+42 l.), po raz pierwszy od tej tragedii udzielił wywiadu. W emocjonalnej rozmowie stwierdził: „Nie pociągnąłem za spust. Nigdy bym nie wycelował w nikogo z broni, nigdy”. Tymczasem nowe ustalenia w śledztwie wskazują na to, że nabój, który zabił Hutchins, mógł być w broni... od poprzedniego filmu.

Rozmowa trwa około 80 minut i zostanie w całości wyemitowana dzisiaj (czwartek, 2 grudnia) w stacji ABC News. Jej gospodarz, George Stephanopoulos po nagraniu stwierdził, że wywiad był wyjątkowo intensywny i surowy. - Przeprowadziłem tysiące wywiadów w ABC w ciągu ostatnich 20 lat. Ten był najmocniejszym, jakiego doświadczyłem - cytuje dziennikarza "BBC". Rzeczywiście, wyznanie aktora, jakie pojawia się w zwiastunie wywiadu, jest bardzo mocne i zaszokowało opinię publiczną. Jak donosi "The Sun", Baldwin, który 21 października na planie filmu "Rust" postrzelił śmiertelnie operatorkę Halynę Hutchins, mówi: "Nie pociągnąłem za spust. Nie, nie, nie, nie, nie, nigdy bym nie wycelował w nikogo broni i nie pociągnął za spust, nigdy”.

CZYTAJ KONIECZNIE! Donald Trump atakuje Meghan Markle. Tych bezlitosnych słów nikt się nie spodziewał!

Wypadek na planie Dance Dance Dance. Oliwia Górniak ucierpiała

Jak zatem doszło do tego, że Halyna Hutchins zginęła raniona śmiertelnie z broni, z której wystrzelił Baldwin? Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Są jednak najnowsze, szokujące ustalenia. "New York Post" donosi, że śledczy z Nowego Meksyku przeprowadzili rewizję sklepu z amunicją w centrum handlowym Albuquerque, który dostarczał rekwizyty na plan westernu "Rust". Okazuje się, że pocisk wystrzelony z broni, którą trzymał w rękach Alec Baldwin, mógł... pochodzić z poprzedniej produkcji filmowej. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE! Pilne! Eksplozja bomby na budowie dworca w Monachium. To pocisk z czasów wojny

Przypomnijmy, do tragedii na planie filmu "Rust" doszło 21 października. Alec Baldwin w czasie prób miał wycelować broń w kierunku kamery, za którą stała Hutchins. Był przekonany, że rewolwer nie jest nabity. Kobieta zginęła. Choć dochodzenie wciąż trwa, to Baldwin ma już dwa pozwy w tej sprawie. Śledczy nie wykluczają, że postawią zarzuty karne - i to nie tylko Baldwinowi. 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Jest pozew przeciwko Alecowi Baldwinowi. On i 20 innych osób stanie przed sądem

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Alec Baldwin z kolejnym pozwem po tragedii na planie. "Grał w rosyjską ruletkę!"

Sonda
Czy Alec Baldwin powinien ponieść konsekwencje śmierci koleżanki z planu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE