Stambuł

i

Autor: Twitter Stambuł

Eksplozja w Stambule

Potężna eksplozja w Turcji! Tajemniczy wybuch, są ofiary

2022-10-10 6:23

Tajemniczy i potężny wybuch w Turcji! Dwupiętrowy budynek wyleciał w powietrze, na razie potwierdzono co najmniej trzy ofiary śmiertelne. Tymczasem nadal nie wiadomo, co właściwie się stało. Czy przyczyną wybuchu w Turcji był zamach terrorystyczny? Pojawiła się także inna teoria.

Wybuch w Stambule. Dwupiętrowy budynek w jednej chwili wyleciał w powietrze. Tajemnicze słowa o przyczynach eksplozji

Ogromny wybuch, a potem słup ognia, który przeraził całe miasto. W niedzielę wieczorem, 9 października, w Stambule, największym i najludniejszym mieście w Turcji, doszło do tajemniczego zdarzenia. W jednym z budynków mieszkalnych znajdujących się w azjatyckiej części miasta, w dzielnicy Kadikoy, rozległa się eksplozja. Budynek jest obecnie cały wypalony, działają tam nadal strażacy. Na razie potwierdzono co najmniej trzy ofiary śmiertelne. Tyle ciał zabitych znaleziono na miejscu tragedii. Tymczasem nadal nie wiadomo, co właściwie się stało w niedzielę wieczorem w Stambule. Czy przyczyną wybuchu w Turcji był zamach terrorystyczny? Pojawiła się także inna teoria. W mediach społecznościowych podaje się powszechnie, że powodem eksplozji był wybuch gazu. Teorię tę podał również gubernator prowincji Stambuł Ali Yerlikaya na Twitterze.

Gubernator mówi, że to wybuch gazu. Burmistrz to wyklucza. Trwa akcja ratunkowa

Jak dodał, do wybuchu gazu doszło na ostatniej kondygnacji domu, a pożar rozprzestrzenił się także na sąsiedni budynek. Jednak co dziwne, burmistrz Stambułu Ekrem Imamoglu, powołując się na dotychczasowe ustalenia służb, wykluczył taką możliwość. Czy zatem mógł to być akt terrorystyczny? Na razie na miejscu eksplozji w Turcji trwa akcja ratunkowa. Ofiar wybuchu w Stambule może być o wiele więcej, niż trzy.

Sonda
Czy byłeś/byłaś kiedyś w Turcji?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1% szansy na komplet

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij tytuł słynnej powieści Johna Steinbecka. Na ... od Edenu
Raport Złotorowicza - Dr Karol Wasilewski: Turcja nie chce stracić ani Ukrainy, ani Rosji
Nasi Partnerzy polecają