Prawdziwy cud! 95–latka wygrała z koronawirusem!

2020-03-22 13:27

Koronawirus wciąż zbiera ogromne śmiertelne żniwo zwłaszcza we Włoszech (w ciągu doby życie straciło z jego powodu aż 800 osób!). W tych, jakże niewesołych, czasach balsamem dla duszy mogą być takie historie jak ta o 95-letniej Almie Clarze Corsini. Ta włoska seniorka zdołała wygrać z wirusem!

Jak przekazuje lokalny dziennik "Gazzetta di Modena", "superbabcię z Fanano" przewieziono do szpitala 5 marca. Po 12 dniach lekarze obwieścili jej szczęśliwą wiadomość: badania próbek dały wynik negatywny. Tym samym Alma Clara Corsini stała się pierwszą osobą, którą uznano za osobę wyleczoną z koronawirusa w prowincji Modena. Jak przyznała w wywiadzie: - Tak, tak, no pewnie, że dobrze się czuję. Ci, którzy mnie wyleczyli, dzielnie się spisali, a za chwilę wracam do domu.

Do szpitala kobieta trafiła z podejrzeniem anemii, miała też lekki kaszel. Szybko okazało się jednak, że jest zarażona koronawirusem. Ze względu na podeszły wiek i ogólny stan 95-latki, lekarze zdecydowali, że spróbują wyleczyć kobietę jak najmniej inwazyjnie. Lekarki zajmujące się kobietą w rozmowie z dziennikiem zdradziły: - Leki przeciwzapalne i przeciwretrowirusowe byłyby dla niej za mocne. Po konsultacjach ze specjalistami z oddziału chorób zakaźnych, zdecydowaliśmy się podawać jej tylko terapię antybiotykową. Kobieta wyzdrowiała praktycznie sama.

Po dziewięciu dniach pobytu w szpitalu pobrano od pani Almy wymaz, potem kolejny. Oba dały wynik negatywny. 95-latka wspominała:- Powiedzieli mi, że mam zdrowy organizm, więc mimo mojego wieku jednak umiem się obronić przed chorobą.

Davide Ferrari, dyrektor lokalnego urzędu do spraw opieki medycznej z Modeny, podsumował całą sytuację słowami: - To świetna wiadomość w tym trudnym czasie...

Epidemia koronawirusa we Włoszech spowodowała obniżenie emisji dwutlenku węgla
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE