Protestujący urządzili policjantom piekło! Grad ciosów i wielkie upokorzenie [WIDEO]

2021-01-24 16:15 pt
Wyszyli na ulice dla Navalnego. Protesty w Rosji.
Autor: AP Wyszyli na ulice dla Navalnego. Protesty w Rosji.

Aleksiej Nawalny to obecnie największy polityczny wróg Władimira Putina. Jeden z liderów opozycji wrócił do Rosji po długim leczeniu w Niemczech. Przypomnijmy, że wcześniej za naszą zachodnią granicę trafił po nieudanej próbie otrucia, której mieli dopuścić się wobec niego agenci Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Działacz ledwo uszedł z życiem, lecz teraz z jeszcze większą siłą atakuje prezydenta kraju. Zaraz po wylądowaniu w Moskwie Aleksiej Nawalny trafił do aresztu. Po zatrzymaniu jego współpracownicy opublikowali w serwisie YouTube film o tajnej rezydencji Władimira Putina. W weekend w wielu miastach Rosji protestowano w geście wsparcia dla Nawalnego. Zatrzymano co najmniej 3 tysiące osób. Serwis Al Arabiya English udostępnił na Facebooku film, na którym widać zmasowany atak tłumu na policjantów poprzez... obrzucenie ich śnieżkami!

Aresztowanie Aleksieja Nawalnego wywołało żywą reakcję antyputinowskiej części rosyjskiego społeczeństwa. Oliwy do ognia dolał sam zainteresowany, będąc już za kratami. Wówczas światło dzienne ujrzał jego najnowszy film o olbrzymiej posiadłości prezydenta kraju. Niemal dwugodzinną produkcję w ciągu pięciu dni obejrzano w serwisie YouTube ponad 80 milionów razy. Aleksiej Nawalny nawoływał do wyjścia na ulice. Tysiące osób posłuchały działacza zatrzymanego przez służby za rzekome znieważenie weterana wojennego. W sobotę (24 stycznia) protestowano od Kamczatki po Petersburg, od Soczi po Murmańsk!

Tylko wczoraj rosyjscy policjanci zatrzymali około 3 tysięcy osób, a wielu uczestników demonstracji potraktowali pałkami, ale... sami też oberwali. Sieć obiegło nagranie, na którym widać tłum rzucający w funkcjonariuszy śnieżkami. Mundurowi nie mieli jak się bronić, gdy grad białych kul spadał na ich głowy. To było skrajne upokorzenie. Zobaczcie sami!

Co sądzicie o protestach w Rosji? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Podzielcie się opinią w poniższej sondzie!

Igor Tuleya: Jestem gotowy na więzienie [Super Raport]
Najnowsze