Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL KLIMENTYEV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Wojna na Ukrainie

Putin twierdzi, że masakry cywilów w Iziumie nie było! "Kłamstwo i inscenizacja jak w Buczy"

2022-09-20 6:55

W Iziumie odkryto masowy grób 445 cywilów i 17 ukraińskich żołnierzy. Tymczasem rzecznik Putina Dmitrij Pieskow obwieścił, że nie było żadnej rosyjskiej masakry cywilów w Iziumie. Podobnie jak w przypadku Buczy, Rosjanie idą w zaparte i twierdzą, że to wszystko... "inscenizacja i kłamstwo".

Masakra w Iziumie na Ukrainie. Odkryto masowe groby cywilów i żołnierzy

Ślady tortur, związane z tyłu ręce, małe dzieci mordowane razem z rodzicami. Odkrycie rosyjskich zbrodni wojennych w Iziumie wstrząsnęło światem. Wyzwalający obwód charkowscy Ukraińcy znaleźli tam masowy grób 445 cywilów i 17 ukraińskich żołnierzy. Niektóre groby są podpisane imieniem i nazwiskiem ofiary, niektóre tylko ponumerowane. Trwa intensywna ekshumacja, a strona ukraińska mówi jasno - to odkrycie jest jeszcze bardziej makabryczne niż to, jakiego wiosną dokonano w Buczy w obwodzie kijowskim. "Rosjanie podczas okupacji mordują niewinnych cywilów na ogromną skalę i bez powodu, to ludobójstwo" - mówią Ukraińcy. A co na to Rosjanie? W przypadku masakry w Buczy po prostu twierdzili, że... nic takiego się nie wydarzyło. Jak się okazuje, tę samą strategię przyjęli w przypadku Iziumu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Władimir Putin ma trudności z chodzeniem? Prezydent Turcji rzucił się na ratunek. WIDEO

PRZECZYTAJ TAKŻE: Alina Kabajewa zniknęła, bo przeszła aborcję? "Putin naciskał, by usunęła ciążę"

Rosjanie twierdzą, że zbrodni wojennej w Iziumie nie było! Rzecznik Władimira Putina wypiera się wszystkiego

"To ten sam scenariusz, co w Buczy. To kłamstwo i oczywiście będziemy bronić prawdy w tej historii" - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję Reutera. Przedstawiciel Władimira Putina twierdzi, że Rosjanie wcale nie zabijają cywilów. "Kadry z Buczy są wynikiem inscenizacji i mistyfikacji. Rosyjska armia nie atakuje cywilów, nie bombarduje domów i mieszkań" - twierdził wcześniej. W brytyjskiej telewizji Sky News Pieskow na pytanie o zbrodnie wojenne odpowiedział, że "żyjemy w czasach fałszywek i kłamstw", a zdjęcia ciał cywilów to "dobrze zainscenizowana insynuacja, nic innego".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Będzie wojna Chin z USA? Słowa Joe Bidena nie pozostawiły wątpliwości

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?! Podano prawdopodobieństwo

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?
"Ołena Zełenska. Kim jest Pierwsza Dama Ukrainy?" Aliny Makarczuk. Poznaj historię scenarzystki, której życie potoczyło się wbrew jej scenariuszowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany